Vydáno: 23.8.2000
CME

CME se odvolalo proti připravovanému stažení svých akcií z burzovního trhu NASDAQ

  Praha 23. srpna 2000 – Společnost Central European Media Enterprises (CME) dnes oznámila, že se odvolala proti rozhodnutí burzovních orgánů NASDAQ, na jehož základě dnes mělo dojít ke stažení akcií (NASDAQ: CETV) z burzovního trhu. Akcie CME zde tedy budou kótovány beze změny až do ukončení odvolacího řízení. Pokud CME neuspěje, budou její akcie obchodovány i nadále, avšak na mimoburzovním trhu (NASDAQ Bulletin Board).

  Společnost CME již dříve oznámila, že obdržela 23. května 2000 upozornění burzovních orgánů NASDAQ, že si její akcie typu A po třicet po sobě jdoucích dní obchodování nezachovaly minimální tržní hodnotu 15 milionů USD tak, jak to vyžadují podmínky pro kótování akcií na národním burzovním trhu NASDAQ.

  V průběhu minulého týdne společnost CME oznámila své hospodářské výsledky. Ukazatel EBITDA, tedy zisk před úroky, daněmi a odpisy, dosáhl 5,8 milionu USD a meziročně se tak zvýšil z 2,9 milionu USD o 102,6 %. V prvních šesti měsících letošního roku činil zisk před započtením úroků, daní a odpisů 4,5 milionu USD. Při tom ve srovnatelném období loňského roku vykázala společnost ztrátu 2 miliony USD. V souvislosti s probíhajícím sporem s bývalými partnery CME v České republice přišla společnost o veškeré příjmy z TV Nova. To v průběhu posledních dvanácti měsíců způsobilo dramatický pokles ceny akcií CME. Společnost CME znovu potvrdila své odhodlání pokračovat v intenzivní snaze na ochranu svých investic a zájmů v České republice.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com


  Výhrada:
  Pokud jde o informace týkající se vývoje situace po odvolání společnosti proti stažení akcií CME typu A z národního burzovního trhu NASDAQ, jedná se pouze o předpoklad. Takové informace zahrnují nejistoty a rizika, která nelze přesně předvídat ani předpokládat. Budoucí vývoj se může věcně lišit od vývoje předpokládaného v tiskové zprávě.

Soubory ke stažení:

Document Icon odvolani.doc