Vydáno: 24.8.2003
Prague Biennale

Dvacet tisíc návštěvníků

  Praha 24. srpna 2003 – Dnes končí první ročník mezinárodní přehlídky současné umělecké tvorby Prague Biennale. Během dvou měsíců zhlédlo podle organizátorů ve Veletržním paláci celou expozici na dvacet tisíc návštěvníků. Výstava s podtitulem „Periferie se stávají centrem“ sklidila pozitivní ohlas diváků, umělecké veřejnosti i mezinárodní kritiky, která ocenila především složitý výběr velkého počtu umělců z celého světa.

  „Dvacet tisíc návštěvníků Prague Biennale považujeme za skvělý začátek pro založení tradice,“ řekl Giancarlo Politi, organizátor Prague Biennale a vydavatel mezinárodního časopisu o umění Flash Art. „Další výstava nás čeká za dva roky, naši kurátoři ji už ale budou muset začít připravovat letos. Známe již ovšem téma, bude to ‘Nová Evropa’,“ dodal Politi.

  Katalog k celé výstavě včetně fotografií všech vystavených exponátů je nyní vystaven na internetových stránkách http://www.praguebiennale.org v sekci „Projects“. Tištěnou podobu šestisetstránkového katalogu na křídovém papíře lze stále získat ve Veletržním paláci a také v knihkupectví Fraktali na Betlémském náměstí. Další informace o projektu Prague Biennale včetně fotografií jsou také na http://magazin.mattoni.cz/mwc_biennale.php.

  Výstavu Prague Biennale připravili autoři mezinárodního časopisu o současném umění Flash Art. Na sestavení expozice, kterou tvořila díla dvou set třiceti umělců z padesáti sedmi zemí světa, dohlíželo pod vedením hlavní kurátorky Heleny Kontové dalších třicet kurátorů. Prague Biennale se uskutečnilo za nedílné pomoci sponzorů. Hlavním z nich byla společnost Karlovarské minerální vody, výrobce Mattoni.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  Tel.: 224 211 220
  GSM: 602 389 166
  E-mail: gabriela_svobodova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon koncime.doc