Vydáno: 3.8.2001
CME

U soudu s odvoláním neuspěla ani Železná

  Praha 3. srpna 2001 – Odvolací Městský soud v Praze potvrdil původní usnesení Obvodního soudu pro Prahu 6, který 12. března nařídil předběžné opatření proti bývalé manželce generálního ředitele televize Nova Vladimíra Železného v souvislosti s výkonem rozhodnutí Arbitrážního soudu Mezinárodní obchodní komory. Žalovaná Marta Železná je tak podle Městského soudu povinna zdržet se zcizení nebo zatížení movitých věcí, které jí připadly v rámci rozvodového řízení s Vladimírem Železným.

  Městský soud se ztotožnil se závěrem Obvodního soudu a uvedl že případný úspěch CME při výkonu rozhodnutí amsterodamského arbitrážního rozhodnutí proti Vladimíru Železnému „by byl problematický, kdyby s předmětnými movitými věcmi bylo v mezidobí disponováno.“ Vzal tedy v úvahu námitku CME, že možné účelové vypořádání majetkových poměrů mezi manželi Železnými by mohlo vést ke krácení věřitele, společnosti CME.

  CME se žalobou domáhá zrušení smlouvy o vypořádání části majetkových práv a povinností mezi Martou Železnou a Vladimírem Železným z listopadu 1999. Na základě této smlouvy připadly Martě Železné ze společného majetku Železných piano Foerster, automobil Volkswagen Golf, počítač COMPAQ, lednice General Electric, televize a video Sony, reprozařízení Technics a další movité věci z pracovny Marty Železné (starožitný psací stůl, komody a sedací soupravy z období biedermeier).

  Po neúspěšném odvolání akciové společnosti Tanzberg Mikulov se tento týden jedná již o druhé konečné rozhodnutí soudu, kterým se má zajistit uspokojení pohledávky CME z majetku, kterého se Vladimír Železný zřejmě účelově zbavil, aby se vyhnul splácení závazků vůči CME.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon zelezna_mesto_cz.doc