Vydáno: 12.1.2016
UPS

Uvedení aerolinek UPS Airlines na Letišti V. Havla Praha

  UPS ROZŠIŘUJE KAPACITU PŘEPRAVY ZÁSILEK DO A Z ČESKÉ REPUBLIKY

  Denní lety mezi Prahou a Kolínem nad Rýnem umožní UPS podpořit růst obchodu v regionu

  PRAHA, 12. ledna 2016 – Společnost UPS (NYSE:UPS) dnes oficiálně představila letoun Boeing 757 UPS Airlines, který každý všední den spojí Prahu s evropským hubem v německém Kolíně nad Rýnem, a umožní tak významně navýšit kapacitu přepravy expresních zásilek. Letoun UPS, s typickým zlatavě zbarveným logem UPS umístěným na hnědé kýlové části letadla, má 40 tunovou kapacitu užitečného zatížení v porovnání s 9 tunami kapacity dříve využívaného kontraktního dopravního letounu ATR 72. Dřívější přílety a pozdější odlety letounu UPS na Letišti Václava Havla Praha navíc umožní flexibilnější odbavení zásilek pro část zákazníků.

  Využíváním vlastního letadla UPS reaguje na růst objemu přepravy v Evropě a České republice. V prvních devíti měsících roku 2015 se množství exportních zásilek z České republiky zvýšilo o více než 10 procent v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. „UPS je nadšená z vývoje v tomto středoevropském regionu a vítá příležitosti pro obchodování, které se rýsují,“ uvedl Daniel Carrera, ředitel UPS pro východní Evropu během dnešního oficiálního ceremoniálu k uvedení aerolinek UPS Airlines na Letišti Václava Havla Praha. „UPS se snaží v České republice podporovat podniky všech velikostí v jejich obchodování v rámci rychle se rozvíjející světové ekonomiky. Navýšení kapacity díky nové lince Praha – Kolín n/R nám umožní zajistit rychlejší a spolehlivější globální obchodování pro naše zákazníky,“ dodal.

  „Cargo je důležitou součástí letecké dopravy a Letiště Václava Havla Praha má potenciál i potřebné zázemí k rozvoji v této oblasti. Jsme rádi, že sem začíná pravidelně létat tak významná nákladní letecká společnost, jakou je právě americká UPS. Očekáváme, že navýšení kapacit na letech UPS přispěje k nárůstu odbaveného leteckého carga na našem letišti o zhruba 8 %,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu, výhradního akcionáře Letiště Praha.

  Na český trh firma UPS vstoupila v roce 1992, kde působila nejprve prostřednictvím partnera Czech Parcel Service. Po akvizici tohoto dodavatele přepravních služeb v roce 1999 zde působí samostatně jako dceřiná firma. UPS Czech Republic má v současnosti zhruba 400 zaměstnanců a 8 poboček v České republice, nabízí zákazníkům široké portfolio služeb zaměřených na přepravu zásilek a nákladní přepravu včetně smluvních logistických služeb.

  O společnosti UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: