Vydáno: 28.3.2000
CME

Hokej bude!

  Praha 28. března 2000 – Česká nezávislá televizní společnost (ČTNS) reagovala vstřícně na veřejné prohlášení generální ředitelky TV Prima Kateřiny Fričové z minulého týdne. Ta informovala veřejnost, že díky zájmu sponzorů má Prima k dispozici dostatek prostředků pro pokrytí nákladů vysílacích práv živých přenosů z mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2000.

  Na základě těchto informací dnes ČNTS oznámila, že v průběhu týdne zahájí smluvní jednání s TV Prima s cílem umožnit českým divákům sledovat výkony úřadujících mistrů světa. Společnost Modern Times Group (MTG), původní vlastník vysílacích práv, dosud odmítá žádosti ČNTS o převod práv na jiný český televizní subjekt, než na TV NOVA či TV Prima, protože je spojuje s podmínkami, které pro české zájemce o vysílání hokejových přenosů jsou jen stěží přijatelné.

  „O zážitek z mistrovství jsme české diváky nikdy nechtěli připravit,“ prohlásil Jan Vávra, generální ředitel ČNTS. „O tom, že by hokej mohl být vysílán na TV Nova, s níž jsme ve sporu, ale nemůže být řeč. Doufáme, že jednání s TV Prima proběhnou urychleně, a že se MTG nepokusí zabránit tomu, aby čeští diváci přenosy z mistrovství světa mohli sledovat. Pokud MTG poruší své smluvní závazky vůči ČNTS, podnikne ČNTS veškeré dostupné právní kroky s cílem zabránit nelegálnímu převodu vysílacích práv na TV NOVA,“ dodal Vávra.  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Primahokej3_cz.doc