Vydáno: 19.5.2011
Prague Biennale

Prague Biennale popáté, na novém místě

    Praha 19. května 2011 – Futuristická budova Microny v Praze v Modřanech se dnes otevřela návštěvníkům páté přehlídky současného světového umění Prague Biennale. Výstava, na které se představí téměř dvě stovky umělců z celého světa, obsadí dvě z dvanácti pater budovy, kde se dříve vyráběly součástky pro letadla, a částečně také expanduje do místního protiatomového krytu. Stejně jako v minulosti akci pořádají a kurátorsky vedou vydavatelé časopisu o umění Flash Art Helena Kontová a Giancarlo Politi.

    „Nový prostor nám umožnil realizovat nové nápady a výstava tak získala svěží energii,“ říká Helena Kontová. „Chceme návštěvníky nalákat, aby se přišli podívat na podle nás jedinou výstavu ve střední Evropě, kde mohou vidět to, co je opravdu zajímavé, nové a přelomové v současném umění,“ dodává Kontová s tím, že letošní Prague Biennale bude rozděleno do tří makrosekcí. Hlavní z nich se opět jmenuje Expanded Painting a i letos se zaměří na nejzajímavější tendence v současné malbě s důrazem na oblasti jako jsou Spojené státy, Německo a Skandinávie.

    Druhou makrosekcí Prague Biennale je Art in General. Tato část je zaměřena především na Českou republiku a Slovensko, ale i na stále exotickou Indii, ze které se poprvé v České republice představí práce dvaadvaceti umělců. Zájem o regiony se projevil i v poslední makrosekci s názvem Focus Italy zaměřené na italské umělce. V letošním programu výstavy nechybí ani speciální část orientovaná na fotografii. Prague Biennale Photo 2 navazuje na svůj první ročník a opět představuje nejnovější fotografickou scénu v ČR i jinde ve světě.

    Prague Biennale potrvá do 11. září, otevřeno je každý den od 12 do 19 hodin. Plné vstupné stojí 150 Kč a zvýhodněné 70 Kč. Výstavu doprovází celobarevný katalog v knižní vazbě.

Kontakt: