Vydáno: 6.12.2013
UPS

UPS zajistila dodávku více než 6500 kilogramů lékařské pomoci postiženým tajfunem Haiyan

  Louisville, KY/Praha, 6. prosince 2013 – Ve čtvrtek 28. listopadu, tedy na americký Den díkuvzdání, dopravil letoun v barvách UPS více než 6500 kilogramů životně důležité lékařské pomoci na filipínský ostrov Cebu. Pomoc v hodnotě 1,5 milionu dolarů je určena lidem postiženým tajfunem Haiyan. Speciální zásilku, vypravenou z letiště Louisville v Kentucky, zajistila newyorská katolická diecéze a pensylvánská nadace Harmony for Peace.

  S žádostí o pomoc se na obě uvedené instituce obrátily kancelář filipínského generálního konzulátu v New Yorku a mezinárodní nadace filipínské mediální skupiny ABS-CBN, které své úsilí koordinovaly s filipínským ministerstvem zdravotnictví. Dodávku přepravovanou Boeingem 747 UPS tvořily léky a zdravotnické vybavení. Na místo určení vzdálené 8325 mil (13 398 km) dorazila humanitární zásilka v brzkých ranních hodinách na Den díkůvzdání.

  „Rád bych poděkoval UPS za to, že vypravila letoun s dodávkou léků a zdravotnické pomoci, jež je právě v těchto dnech na Filipínách zdevastovaných tajfunem tolik potřebná,“ uvedl generální konzul Mario De Leon, Jr. z Generálního konzulátu Filipín v New Yorku. „Pomoc je určená k léčbě více než 25 tisíc zraněných do oblastí postižených tajfunem, posílení preventivní péče a zabránění epidemiím závažných onemocnění. Doprava těchto léků a zdravotnického materiálu je pro Filipíny klíčová.“

  „Naše snaha pomoci Filipínám dále pokračuje a UPS je ctí, že může využít svých odborných znalostí, zdrojů a zkušeností k zajištění urgentních, život zachraňujících dodávek do postižených oblastí země,“ řekl Eduardo Martinez, prezident Nadace UPS a předseda Global Agenda Council on Catastrophic Risks při Světovém ekonomickém fóru (WEF-GAC). „Lidé a celé komunity v oblastech zasažených tajfunem Haiyan čelí mnoha utrpením. Dopravou zoufale potřebné lékařské pomoci na ostrov Cebu UPS a její zaměstnanci pomáhají vládě a humanitárním organizacím zajistit, aby místní komunity našly spolehlivou, efektivní a rychlou cestu k obnově.“

  Již 13. listopadu se UPS zavázala poskytnout pomoc ve výši jednoho milionu dolarů na podporu snah na obnovu Filipín. Závazek zahrnuje peněžní granty, přepravu materiální pomoci i zajištění odborné pomoci s cílem poskytnout bezodkladnou pomoci i strategickou podporu při obnově země v dlouhodobém horizontu.

  Zkušenosti UPS z oblastí postižených katastrofami dokazují, že právě tento druh pomoci může mít velký účinek. V loňském roce UPS podpořila více než 200 humanitárních programů v 35 zemích. Šlo o preventivní programy, dodávky naléhavé pomoci v krizových situacích i následnou podporu. Zajištěním bezplatné přepravy v kombinaci s poskytováním technické pomoci, odborných znalostí a finanční podpory humanitárním organizacím UPS v roce 2012 přispěla více než 6,5 miliony dolary.

  Fotografie ve vysokém rozlišení naleznete na pressroom.ups.com.

Kontakt: