Vydáno: 26.2.2003
Invesmart

Catalfamo jedná v Itálii

  Praha 26. února 2003 – Nizozemská společnost Invesmart B.V. dnes oznámila, že její výkonný ředitel a předseda představenstva Paolo Catalfamo dnes zahájil s akcionáři společnosti v Itálii jednání o další strategii. Invesmart rovněž přizval k jednáním konzultační společnost McKinsey, která se nyní podílí na přípravě realistického plánu záchrany. Jednání se rovněž účastní San Paolo IMI Bank z Turína. Invesmart dnes znovu potvrdil, že plně kontroluje akcie Union banky. Spolupracuje těsně s nově jmenovaným vedením Union banky v čele s Romanem Mentlíkem. Ten byl jako nový předseda představenstva pověřen hledáním příležitostí pro oživení Union banky na území Česká republiky. Invesmart pod vedením Paola Catalfama hledá fondy a řešení v zahraničí.

  „Pro záchranu Union banky se snažíme využít všech dostupných zdrojů,“ uvedl Catalfamo. „Příslušný plán předložíme ČNB, jakmile jej dokončíme. Guvernérovi ČNB jsme rovněž navrhli, aby ustanovil zmocněnce, která by byl pověřen sledováním situace. Domnívám se, že by takový krok přispěl k obnově vzájemné důvěry mezi Invesmartem a ČNB,“ uzavřel Catalfamo.

  Invesmart získal většinový podíl v Union Group/Union bance v červnu 2002. Česká národní banka transakci v listopadu loňského roku schválila. Invesmart je finanční skupina zaměřená na správu aktiv a investiční bankovnictví.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Italy_cz.doc