Vydáno: 3.2.2009
DBM

Sitárová v síti DBM

    Praha 3. února 2009 – Na pozici Senior Public Affairs Consultant ve společnosti Donath-Burson-Marsteller (DBM) nastoupila Andrea Sitárová (31), bývalá konzultantka pro OECD v Paříži v oblasti analýz veřejné politiky. V agentuře se specializuje na vztahy s vládními a veřejnými institucemi. Využije přitom zejména své expertizy v oblasti poradenství při konstruktivním prosazování reforem a formování účinné politické komunikace.

    „Práce v public affairs stojí na rozhraní soukromého a veřejného sektoru. Díky inovativním komunikačním nástrojům zprostředkuje politikům cenné informace a také hlas těch, na něž má daná legislativa největší dopad s cílem uvést je do souladu s veřejnými prioritami. A DBM z tohoto pohledu disponuje širokou škálou inovativních integrovaných komunikačních nástrojů,“ uvedla Sitárová.

    Sitárová získala zkušenosti v obou sektorech. Působila v Citibank (oddělení služeb pro vládní instituce) a v oblasti marketingu v hotelu Radisson SAS Montfleury v Cannes. Přechod do veřejného sektoru začala stáží v OSN v New Yorku, kde se zabývala ekonomickými a sociálními otázkami, a následně působila téměř 5 let v Kanceláři velvyslanectví Kanady v Bratislavě. Byla klíčovým hráčem v přípravě bilaterálních státních návštěv a v poslední době se věnovala projektům v oblasti veřejné diplomacie. Andrea získala prestižní MPA ve veřejné politice a managementu na London School of Economics and Political Science (LSE) v Londýně a na pařížském Institutu politických studií (Sciences Po). Byla leaderem při založení první Společnosti pro veřejnou politiku na LSE, přičemž měla na starosti vnější vztahy s komerčními partnery. Rovněž úspěšně ukončila postgraduální studium evropských záležitostí na Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a za vysokoškolské studium mezinárodního obchodu obdržela dvojitý diplom z Ekonomické univerzity v Bratislavě a Université Jean Moulin v Lyonu.

    Společnost DBM je součástí mezinárodní sítě Burson-Marsteller. Její dceřiná společnost BKSH působí výhradně v oboru Public Affairs především ve Washingtonu a Bruselu.

Kontakt: