Vydáno: 11.2.2003
GTS

GTS vyzvala ČTÚ k cenové regulaci ADSL

    Praha 11. února 2003 – Společnost GTS po obdržení nové velkoobchodní nabídky Českého Telecomu na zpřístupnění sítě pro ADSL vyzvala dnes ČTÚ k cenové regulaci služby. Pokud bude tato podmínka ze strany regulátora řešena, může být dvoustranné jednání obou operátorů po vyjasnění několika dalších připomínek uzavřeno. Služba ADSL, kterou je GTS připravena s Telecomem podrobit testům, pak může být do několika týdnů spuštěna i komerčně.

    „O novém návrhu už lze s Telecomem vážně jednat,“ řekl David Duroň, ředitel komerční divize společnosti GTS. „Návrh považujeme za standardní velkoobchodní nabídku a je teď na ČTÚ, aby zabránil možnému narušení rovných tržních podmínek,“ doplnil Duroň.

    Cenová regulace je nutná, aby zamezila znevýhodnění konkurence Telecomu na maloobchodním trhu. Český Telecom má totiž ve své velkoobchodní nabídce již pro sebe započítanou marži. Získává tím neoprávněnou konkurenční výhodu, neboť pro jiného operátora znamená velkoobchodní cena Telecomu čistý náklad. Proto je třeba, aby ČTÚ vhodnou cenovou regulací toto znevýhodnění odstranil.

    GTS je největším alternativním operátorem v České republice. Působí na našem trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Skupinu GTS Central Europe, včetně české pobočky, převzala v srpnu 2002 mezinárodní finanční a telekomunikační společnost Antel Holdings.

Soubory ke stažení:

Document Icon regulace_ADSL.doc