Vydáno: 4.6.1999
CME

Etický panel TV NOVA

  Praha 4. června 1999 – V souvislosti se jmenováním Jana Vávry, šéfredaktora zpravodajství TV NOVA, do funkce generálního ředitele České nezávislé televizní společnosti dnes předložil Fred Klinkhammer svůj návrh na zajištění objektivnosti a vyváženosti zpravodajských a publicistických pořadů TV NOVA. Pětičlenný etický panel by měl v budoucnosti rozhodovat o stížnostech, které by mohly vzniknout v souvislosti s vysíláním této největší české komerční televizní stanice. Návrh CME předpokládá, že jednoho z členů panelu navrhne Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání, dva jmenuje ČNTS, z toho jednoho na návrh zaměstnanců, a dva jmenuje CET 21.

  „Jmenování Jana Vávry neznamená pouze náhradu za Vladimíra Železného,“ uvedl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „S jeho příchodem do nové funkce musí dojít k potvrzení nezávislosti a objektivnosti zpravodajství bez ohledu na komerční a jiné zájmy držitele licence. Nejdůležitější však je, že v případě přijetí návrhu CME budou mít jednotlivci i instituce právo na řádné a objektivní posouzení jejich stížností,“ dodal. Rozhodnutí etického panelu však nemůže v žádném případě nahrazovat rozhodnutí soudních nebo správních orgánů Podle Klinkhammera fungují podobné instituce jako navrhovaný etický panel v řadě zemí.

  „Posílením objektivnosti a důvěryhodnosti zpravodajství a publicistických pořadů TV NOVA hodláme, tuto stanici posunout na přední místo v naší republice,“ řekl Jan Vávra, nově jmenovaný generální ředitel ČNTS. V této souvislosti uvedl Klinkhammer, že devatenáct pořadů z dvaceti nejoblíbenějších televizních pořadů v České republice bylo vyprodukováno v redakci zpravodajství TV NOVA.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Panel.doc