Vydáno: 10.10.2000
CME

Akcie CME staženy z trhu NASDAQ

  Hamilton (Bermudy)/Praha 10. října 2000 – Společnost Central European Media Enterprises (CME) oznámila, že její akcie typu A (symbol OTCBB:CETV) dnes byly staženy z obchodování na americkém národním burzovním trhu NASDAQ. Společnost předpokládá, že její akcie budou i nadále obchodovány na takzvaných OTC (over-the-counter) trzích, přičemž budou kótovány státním úřadem National Quotation Bureau, LLC („NQB“) „Pink Sheets“ a na OTC Bulletin Board („OTCBB“) pod stejným symbolem CETV.

  Jak již bylo oznámeno dříve, mělo dosud trvající přerušení provozu společnosti CME v České republice negativní vliv na společnost CME. Akcie typu A společnosti CME nesplnily podmínku zachování minimální tržní hodnoty v hodnotě 15 milionů dolarů po třicet po sobě jdoucích dní tak, jak to vyžadují podmínky pro kótování akcií na národním burzovním trhu NASDAQ.

  Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME, k tomu řekl, „Co se stalo, je důsledkem přetrvávající nejistoty v souvislosti s naším podnikáním v České republice včetně nezákonných a neetických postupů Vladimíra Železného, našeho bývalého zaměstnance a partnera, a neschopnosti nebo neochoty České republiky ochraňovat zahraniční investice.“


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon delist_II.doc