Vydáno: 17.5.2010
Reed Exhibitions

Real Vienna 2010 začíná

  Zítra začne ve vídeňském Kongresovém centru pátý ročník mezinárodního veletrhu nemovitostí Real Vienna zaměřeného na země střední, východní a jihovýchodní Evropy. Ve srovnání s loňským ročníkem bude letos veletrh nově zaměřen i na témata ekologické energie, nákupních zón a HTL, neboli hoteliérství, turistického průmyslu a volného času. Průvodní program veletrhu bude rozšířen o dvě paralelně běžící konference a tři sympózia zaměřená na rozvoj nemovitostí ve střední a východní Evropě, na regionální rozvoj a na výstavbu ohleduplnou k životnímu prostředí. Pořadatelé očekávají více než 220 vystavujících firem, regionů a měst z 20 zemí včetně České republiky.

  Helmut Dohnálek, zástupce hejtmana Královéhradeckého kraje, jednoho z českých vystavovatelů na veletrhu Real Vienna, potvrzuje, že jedním z hlavních důvodů účasti na veletrhu je zájem o nové investory. „Královéhradecký kraj má zmapováno bezmála 250 lokalit brownfields o ploše větší než jeden hektar či objekty nad 500 metrů čtverečních. Této tematice věnuje náš kraj velkou pozornost, protože tyto lokality představují velice zajímavý investiční a průmyslový potenciál. Tucet nejvýznamnějších brownfields prezentujeme prostřednictvím DVD či odborných publikací na významných veletrzích investičních příležitostí, za který veletrh Real Vienna rozhodně považujeme,“ řekl Dohnálek.

  Design a program veletrhu Real Vienna reflektují potřebu vystavovatelů a návštěvníků budovat kontakty a uzavírat obchody. Platforma k tématu ekologicky čisté energie spojí developery s dodavateli stavebních materiálů a technologií. V rámci platformy k otázce nákupních zón se zase potkají obchodníci a zástupci franšíz plánující aktivity v regionu s obchodníky s nemovitostmi, kteří se specializují na obchodní centra, outlety a jiné obchody. V rámci HTL fóra se budou rovněž prezentovat mezinárodní sítě hotelů. Součástí veletrhu budou letos i rakouské a nadnárodní profesní organizace jako ULI (Urban Land Institute) a FIABCI (International Real Estate Federation).

  „Po významném propadu způsobeném finanční a ekonomickou krizí se trhy nemovitostí v zemích střední, východní a jihovýchodní Evropy stabilizovaly,“ říká Matthias Limbeck, ředitel pořadatelské společnosti Reed Exhibitions Messe Wien. „Poptávka po projektech v tomto regionu začíná opatrně narůstat. Pro odborníky, které tato oblast zajímá, tak bude letošní Real Vienna skutečně unikátní příležitostí,“ dodal Limbeck.

  Veřejné diskuse mezi experty ze střední, východní a jihovýchodní Evropy se budou letos týkat zejména nových trhů. První den veletrhu se premiérově uskuteční sympózium k trendům na trhu s nemovitostmi ve středoevropských městech. Představitelé měst ze střední a východní Evropy pak budou s developery a obchodníky diskutovat o nových projektech a trendech městské výstavby. Institut evropských regionů (IRE – Institute of the Regions of Europe) uspořádá během druhého dne veletrhu panelovou diskusi k modelům financování výstavby pro města a regiony a k rozvoji regionů včetně dopravní infrastruktury a obnovitelné energie. Rakouská společnost pro udržitelný realitní průmysl uspořádá na závěr veletrhu konferenci „Green & Blue Building Conference“. Půjde o projektování staveb ohleduplných k životnímu prostředí, optimalizaci procesů a o inovace ve výstavbě. Příležitostí pro budování kontaktů bude i slavnostní večer na vídeňské radnici. Bližší informace k programu jsou k dispozici na http://www.realvienna.at/en/besucher/veranstaltung.html.


  Paralelně s veletrhem Real Vienna se bude konat mezinárodní konference pro plánování urbanistických celků a regionální rozvoj – Real Corp 2010, kde se předpokládá účast až 450 odborníků z celého světa. Více informací ke konferenci najdete na internetových stránkách www.corp.at.

  Druhou akcí, jež proběhne téměř současně s veletrhem Real Vienna, je výroční konference komise pro nemovitosti Mezinárodní asociace advokátních komor (IBA – International Bar Association). Tento rok se bude týkat investic do nemovitostí, trendů a nových příležitostí v oboru. Více informací ke konferenci najdete na internetových stránkách http://www.int-bar.org/conferences/realestate2010.

  Veletrh Real Vienna bude probíhat od úterý 18. května do čtvrtka 20. května. V úterý a ve středu bude otevřen od 10:00 do 18:00 hod. Ve čtvrtek bude otevřen od 10:00 do 16:00 hod. Vstupenky jsou v prodeji na internetových stránkách www.realvienna.at, kde také najdete další informace o veletrhu.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Beata Bartošová
  GSM: +420 602 389 161
  E-mail: beata.bartosova@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Real_Vienna_cz.doc