Vydáno: 19.10.2001
KPNQwest/GTS

GTS Europe v rukou KPNQwest

    Praha/Londýn/Amsterdam 19.října 2001 – Telekomunikační společnost GTS, Inc. dnes oznámila souhlas s prodejem Global Telesystems Europe (GTS Europe) společnosti KPNQwest. Podpisem kupní smlouvy vznikla nejsilnější evropská firma poskytující telekomunikační spojení provozovatelům hlasových, datových a internetových služeb.

    „Od tohoto spojení očekáváme vznik ještě silnější telekomunikační společnosti na českém trhu a lepší služby pro naše zákazníky,“ řekl Milan Rusnák, generální ředitel GTS CZECH. „Jako největší alternativní operátor na českém trhu očekáváme letos další výrazný růst obratu.“ dodal Milan Rusnák.

    KPNQwest vydá obligace v hodnotě 210 milionů Euro a převezme bankovní a další závazky. Získá tím celou evropskou skupinu GTS, do níž patří mimo jiné společnost Ebone, vlastník a operátor evropské páteřní sítě optických kabelů, a středoevropská divize poskytovatelů hlasových, datových a internetových služeb.

    GTS CZECH, součást středoevropské divize GTS Europe, vykázala v prvním pololetí tohoto roku tržby ve výši 926 miliónů korun. Za druhé čtvrtletí tržby představují meziroční nárůst o 65 procent. Hospodářský výsledek před zdaněním se pohybuje v kladných číslech. V letošním roce by tržby společnosti měly dosáhnout zhruba dvou miliard korun. V uplynulém roce tento ukazatel dosáhl 1,27 miliardy korun, což byl téměř dvojnásobný nárůst ve srovnání s rokem 1999.

Soubory ke stažení:

Document Icon GTS_KPNQwest.doc