Vydáno: 27.11.2001
DBM

Čisté ruce v PR

  Praha 27. listopadu 2001 – Jako první úspěšně prošla procesem certifikace v pilotním projektu Asociace Public Relations Agentur (APRA) agentura Donath-Burson-Marsteller (DBM). Asociací pověřený certifikátor, společnost Det Norske Veritas, prověřil v DBM standardy kvality řízení a poskytování služeb v oboru public relations podle pravidel britské asociace PRCA. Ta přijala APRA pro své členské agentury na svém červnovém generálním shromáždění za závazná. Úspěšná certifikace je od roku 2004 nezbytnou podmínkou členství v asociaci. Ze závěrečného výroku certifikátora vyplývá, že agentura DBM vyhověla podmínkám certifikace.

  „Na českém trhu jde již dlouho o pověst oboru,“ řekl Luděk Kraus, výkonný ředitel APRA. „Certifikace má přispět k oddělení solidních agentur od těch ostatních. Poskytování PR služeb musí být pro klienty a veřejnost dostatečně transparentní a absolutně etické pro všechny,“ dodal. Poznatky z pilotního projektu budou zahrnuty do seznamu doporučení pro následné provádění certifikace u ostatních členských agentur APRA, která v nich má proběhnout do konce roku 2003..

  Účelem certifikace je ověření deklarovaného počtu zaměstnanců a konzultantů, auditovaná průkaznost účetnictví, výše vykazovaného income fee, finančních systémů, kvality podnikatelského plánu, existence systémů pro kontrolu dodržování profesních a etických norem, systému provádění a hodnocení PR služeb včetně měření spokojenosti zákazníků. Součástí certifikace je i prověrka postupů při školení a rozvoji lidských zdrojů a využívání informačních technologií včetně osvědčení o využívání legálního software.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

  Certifikát PRCA/APRA Certifikát PRCA/APRA

Soubory ke stažení:

Document Icon certifikace-tz.doc