Vydáno: 7.4.2002
CME

Železný ve „Volejte řediteli“ zase lhal

  Londýn/Praha 7. dubna 2002 – V rozporu se závazným doporučením Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vladimír Železný znovu ve včerejším pořadu „Volejte řediteli“ veřejně komentoval své vlastní spory se CME. Veškeré stížnosti společností CME a ČNTS k RRTV v tomto ohledu zůstaly nevyslyšeny, neboť podle názoru Rady a dle její vlastní tiskové zprávy Železného chováním nedošlo k porušení zákona. Bez ohledu na zřejmě neobjektivní postup RRTV ve vztahu k veřejným excesům Vladimíra Železného hodlá CME podat k RRTV další stížnost. Podle Freda Klinkhammera potvrdí očekávaná pasivita RRTV zcela evidentně, že Rada se Železným spolupracuje namísto toho, aby se chovala jako nezávislý regulátor.

  S odkazem na rozhovor Mladé fronty Dnes s Fredem Klinkhammerem, který byl v MfD uveřejněn minulý pátek, Železný přímo napadl prezidenta a výkonného ředitele CME za údajnou výzvu k předložení důkazů proti Želenému za úplatu. Železný veřejně lživě informoval o tom, co Klinkhammer uvedl v odpovědi na otázku MfD, zda CME nabídlo nějakou finanční odměnu hackerovi, který se „vloupal“ do elektronického poštovního serveru CME. Takto ilegálně získané elektronické soubory pak byly Vladimírem Železným a jeho právníky předloženy jako důkazní materiál proti CME v amsterodamském arbitrážním řízení.

  „Platit svědkům za svědectví je jako manipulovat s obsahem zpráv. To CME prostě nedělá,“ uvedl Fred Klinkhammer. „Pro zachování našeho zcela transparentního přístupu ke sporům s Vladimírem Železným a CET 21 jsem rozhodl o tom, že dáme veřejnosti k dispozici překlad doslovného přepisu videozáznamu svědectví poskytnutého CME počítačovým hackerem, který jednal na základě instrukcí lidí blízkých Vladimíru Železnému,“ informoval Klinkhammer. Dokument je dostupný na adrese http://www.cnts.cz/kdo_co/ včetně rozhovoru, který Fred Klinkhammer poskytl MfD. a příslušné části pořadu „Volejte řediteli“ z 6. dubna 2002.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Zelezny_zase_lhal_pril_02.pdf Document Icon Zelezny_zase_lhal_pril_01.pdf Document Icon Zelezny_zase_lhal_cz.doc