Vydáno: 21.12.2005
Hydro

Společnost Hydro získala český Alulift

  Oslo/Praha – 21. prosince 2005 – Norská společnost Hydro dnes oznámila akvizici české společnosti Alulift, výrobce produktů z hliníku pro domácí a východoevropské trhy. Firma Alulift bude začleněna do nově vytvořené Hydro Aluminium Prague. Ta je součástí rakouské Hydro Aluminium Komponenten. Současný management a majitelé firmy Alulift budou v nové společnosti Hydro i nadále zastávat manažerské pozice.

  „Nová akvizice bude odrazovým můstkem pro další rozšiřování prodeje ve střední
  a východní Evropě a zvýší naši technickou způsobilost,“ říká Christian Bilgeri, vedoucí divize Hydro Extrusion North. Společnost Alulift zušlechťuje protlačovaný hliník mechanickou úpravou, specializuje se na sváření a frézování. Specifickým výrobkem jsou hotové radarové antény, které vyplňují mezeru na trhu. Alulift má 65 zaměstnanců, nachází se v lokalitě Tišice-Chrást, blízko Prahy. Do společnosti Hydro bude firma Alulift plně začleněna čtvrtého ledna 2006. o 

  „Jsme přesvědčeni, že společnost Hydro bude ideálním zázemím pro naše výrobní a obchodní aktivity. Být součástí společnosti s norskými kořeny a stoletou tradicí je pro nás čest,” řekl Raimund Bastian za prodávající stranu.

  Společnost Hydro instalovala v listopadu ve své továrně v polském Chrzanowě nový protlačovací lis. Expanze společnosti Hydro do České republiky je dalším krokem v posilování její pozice na trzích rychle se rozvíjejících nových členů Evropské Unie.

  Společnost Hydro je dodavatelem energie a hliníku zařazeným v prestižním Fortune 500. Byla založena v roce 1905 a v téměř 40 zemích má 36 000 zaměstnanců. Je předním výrobcem ropy a zemního plynu. Současně je třetím největším integrovaným dodavatelem hliníku a průkopníkem v oblasti obnovitelné energie a energeticky úsporných řešení.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Beata Bartošová
  Tel.: +420 224 211 220
  GSM: +420 602 389 161
  E-mail: beata_bartosova@cz.bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon press_release_hydro.doc