Vydáno: 12.4.2002
Ispat Nová huť

Nová huť je na privatizaci připravena

    Ostrava/Praha 12. dubna 2002 – Všechny požadované strategické informace předala v těchto dnech Nová huť (NH) společnosti Roland Berger. Ta je na základě smlouvy s Fondem národního majetku podepsané 22. února 2002 asistenčním poradcem pro výběr strategického partnera při privatizaci NH. Data-room, tedy místnost obsahující 18 šanonů s dokumenty rozdělenými do 142 kapitol, bude umístěn v Praze. Přístup k dokumentům, jejichž obsah dosud zná kromě NH pouze společnost Roland Berger, tak budou mít všichni zájemci o privatizaci, které schválí meziresortní komise.

    „Náročné požadavky firmy Roland Berger na kvalitu dodaných dokumentů jsme splnili,“ prohlásil František Chowaniec, generální ředitel a předseda představenstva NH. „Procesu privatizace nestojí nic v cestě,“ dodal. Na přípravě informací pro data-room pracoval tým NH od 7. března 2002.

    Nová huť je největší ocelářskou společností v České republice. Za minulý rok vyrobila 2,574 miliónu tun oceli a dosáhla obratu 29 miliard korun, což představuje meziroční růst o 8,5 %.

Soubory ke stažení:

Document Icon data_room.doc