Vydáno: 23.4.1999
CME

Železný za hranicí zákona?

  Praha 23. dubna 1999 – Vladimír Železný se pokusil přeregistrovat již 14. dubna 1999 nejdůležitější ochranné známky držené ČNTS pro potřeby TV Nova ve prospěch CET 21. Zjistil to právní zástupce CME Czech Republic B.V. Daniel Weinhold. Celkový počet ochranných známek registrovaných společností ČNTS dosahuje 290. Železný se pokusil o převod většiny z nich. Podle zástupců CME jde o další jasný důkaz překračování kompetencí nebo dokonce tunelování společnosti, kterou pan Železný řídil z pověření CME. Společnost ČNTS podnikla bezprostřední právní kroky ke zrušení platnosti tohoto bezprecedentního kroku Vladimíra Železného.

  „Být na místě pana Železného, pečlivě bych po těchto odhaleních zvažoval, zda je vhodné v živém vysílání TV Nova dále zneužívat postavení majoritního podílníka CET 21 k šíření svých osobních názorů,“ prohlásil Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel společnosti CME. Přitom šedesátiprocentní podíl, který Železný drží v CET 21, je v současné době zpochybňován u Vrchního soudu.

  „Současnou situaci na TV Nova jsme se snažili řešit s ohledem na to, co Vladimír Železný pro televizní stanici udělal. Nemůžeme ho však nechat poukazovat veřejně na to, jak špatně se chovají „zlí“ zahraniční investoři, zatímco on se pokouší neoprávněně zbavovat společnost ČNTS jejího majetku,“ dodal.

  Tato informace je dalším kamínkem v mozaice porušení stávajících dohod, které Vladimír Železný uzavřel se svým bývalým zaměstnavatelem a partnerem. V této souvislosti vydala společnost CME pokyn k okamžitému zahájení forenzního šetření v ČNTS. Existují také pochybnosti o tom, že kromě těchto neoprávněných kroků Železný také spravedlivě nerozdělil mezi své partnery v CET 21 peníze, které získal za prodej podílů v ČNTS, které od nich odkoupil. Dohoda o odprodeji jejich podílů byla uzavřena na částku téměř třiceti milionů dolarů před necelými dvěma lety.

  Valná hromada ČNTS dnes zároveň rozhodla o jmenování tří zástupců generálního ředitele ČNTS, kteří budou v pondělí uvedeni do funkcí. Petr Sládeček se stane ředitelem pro program, PR a výzkum, Joschi Árpa bude řídit produkci a techniku a jednatel společnosti ČNTS John Schwallie bude odpovídat za oblast financí, prodeje, za personální politiku a právní záležitosti. „Naším hlavním záměrem je soustředit se na zajištění veškerých potřeb TV Nova tak, aby vysílání televizní stanice nebylo narušeno,“ uzavřel Fred Klinkhammer.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon novhran.doc