Vydáno: 14.7.2015
UPS

UPS rozšíří železniční přepravu z Číny do Evropy

  Služba UPS Preferred® v kombinované nákladní přepravě pomůže společnostem vyvážit rychlost a cenu

  BRUSEL, 14. července 2015 – Společnost UPS (NYSE: UPS) oznámila rozšíření nabídky železniční přepravy z Číny do Evropy o přepravu kusových zásilek (Less-Than-Container Load, LCL). Ta je součástí kombinované nákladní přepravy UPS Preferred® z Čeng-čou (Zhengzhou) do německého Hamburku. UPS zavedla železniční kontejnerovou přepravu (Full Container Load, FCL) na své přepravní trase z Číny do Evropy v červnu loňského roku.

  Služba UPS Preferred, která kombinuje leteckou, železniční, námořní a/nebo pozemní dopravu, umožňuje firmám vyvážit rychlost dodavatelských řetězců a cenu, a vyhovět tak potřebám zákazníků.

  Čína a Evropská unie jsou za uplynulých 10 let celosvětově největšími obchodními partnery. Objem obchodu mezi těmito trhy dosáhl v roce 2014 více než 600 miliard dolarů a podle očekávání by měl do roku 2020 překonat hranici jednoho bilionu dolarů. Rozšířením nabídky železniční dopravy společnost plní svůj závazek rozvíjet infrastrukturu podél Ekonomického pásu Hedvábné stezky (Silk Road Economic Belt). Současně tak reaguje na transformaci zpracovatelského průmyslu Číny, který prochází přeměnou od modelu zaměřeného na nízké náklady a vysoký objem k inovativnějšímu přístupu, jež je orientován na kvalitu a zákazníka.

  „Naši zákazníci od UPS očekávají logistická řešení, která jim umožní expandovat na nové trhy a současně udržet příznivé náklady na podnikání,“ uvedl Jens Poggensee, prezident UPS pro nákladní přepravu pro oblast Evropy. „Služba UPS Preferred™ pro nákladní přepravu kusových zásilek nabízí našim zákazníkům více dopravních služeb na jedné z největších a nejfrekventovanějších světových přepravních tras se stále rostoucí poptávkou.“

  Zákazníci UPS, kteří využívají služby železniční celokontejnerové dopravy (FCL) z Číny do Evropy, uspoří na stejné trase až 65 procent nákladů v porovnání s leteckou nákladní dopravou a až 40 procent času v porovnání s tradiční námořní dopravou FCL.*) Kromě zmíněných výhod v podobě úspory času a peněžních prostředků nabízí železniční přeprava (v porovnání s leteckou a námořní přepravou) také sníženou energetickou spotřebu a emisi uhlíku.

  Celkontejnerová přeprava je zavedena na trasách z Čcheng-tu (Chengdu) do polské Lodže a z Čeng-čou (Zhengzhou) do německého Hamburku. Železniční přeprava v kombinaci se systémem na sledování nákladní přepravy od místa odeslání do destinace umožňuje UPS nabízet zákazníkům služby napříč Čínou a Evropou.

  Týdenní přeprava zásilek ode dveří ke dveřím je podpořena technologiemi UPS pro sledování zásilek, které umožňují bezprostřední dohledání zásilky a aktualizace v reálném čase prostřednictvím sekce „sledování“ na ups.com s využitím technologie GPS. Služba zahrnuje také bezpečnostní opatření a možnost řízení teploty.

  UPS
  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění ve světě obchodu. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

  * Doba přepravy a cena se liší v závislosti na místě podání a určení, druhu přepravovaného zboží a není garantována.

Kontakt: