Vydáno: 26.7.2010
VIV NETworks

Cashback v Česku už i na internetu

    Praha 26. července 2010 – Zákazníkům českých online obchodů se naskýtá možnost reálných úspor při nákupech na internetu. Na český trh právě vstoupil úspěšný evropský cashback systém Lyoness. Zákazníci e-shopů tak mohou při každém nákupu získat část zaplacené částky zpět. Zákazník si může v sekci Online obchody (Cashback Online Shops) zvolit partnerský obchod a ihned nakupovat.

    „Zapojit se do systému a ihned získat peníze zpět za každý nákup není nic složitého,“ říká Robert Studený, COO společnosti VIV NETworks, která Lyoness eBiz na našem trhu zastupuje. „Síť partnerských online obchodů se neustále rozšiřuje, z českých obchodů se již zapojil třeba MALL.CZ nebo Pneushop.cz. Systém je otevřený a zaregistrovat se u nás mohou e-shopy, které chtějí svým zákazníkům nabídnout další důvod k nákupu právě na jejich stránkách.“

    Společnost VIV NETworks na českém trhu kromě systému Lyoness eBiz zastupuje také veřejnou affiliate síť Commission Junction společnosti ValueClick, která zajišťuje tzv. „Performance Marketing“ tj. reklamu na Internetu s adresnými platbami v závislosti na uskutečněném nákupu.

    „Pokud obchodník umístí své reklamní prvky v systému Commission Junction, platí jen za opravdu uskutečněné obchody, nikoli za shlédnutí nebo proklik,“ říká Vladan Hejnic, CEO VIV NETworks. „Zadavatel reklamy může lépe cílit na specifickou cílovou skupinu, a mít tak náklady na kampaň pod kontrolou. Provozovatelé webových stránek budou mít lepší přehled o výtěžnosti reklamních sdělení v závislosti na umístění a načasování. Performance marketing je sice přímým konkurentem 'klasického' způsobu účtování reklamy v závislosti na počtu shlédnutí nebo kliknutí, nemůže je ale nikdy zcela nahradit. Různé typy webových stránek si vyžadují i různé typy vložené reklamy a na trhu je podle našeho názoru místo jak pro stávající, tak pro nové druhy reklamních formátů,“ doplňuje Vladan Hejnic.

    Firma VIV NETworks je předním dodavatelem v oblasti Performance Marketingu ve střední a východní Evropě. Společnost byla založena v roce 2009 Vladanem Hejnicem a jeho partnery. Jeho cílem je změnit dosavadní pravidla online marketingu z plánování nákladů a utrácení peněz na platby za výkon reklamy. VIV NETworks operuje v České republice, na Slovensku a v Maďarsku jedny z nejrozsáhlejších affiliate programů v regionu.

Kontakt: