Vydáno: 29.1.2001
CME

Železného ohňostroj zazářil předčasně

  Praha 29. ledna 2001 – Společnost ČNTS dnes převzala písemné vyhotovení rozsudku Vrchního soudu v Praze ve věci neplatnosti odstoupení společnosti CET 21 od tzv. servisní smlouvy mezi ČNTS a CET 21. Narozdíl od Železného tvrzení, že proti rozsudku neexistuje opravný prostředek, ze zákona je společnost ČNTS oprávněná podat dovolání. Nejvyšší soud ČR tak bude posuzovat právoplatnost odstoupení CET 21 od exkluzivní servisní smlouvy mezi ČNTS a CET 21. Na přípravu a podání dovolání má ČNTS třicetidenní lhůtu, která začne běžet zítra. O definitivním vítězství Železného strany ve sporu o TV NOVA tedy v žádném případě nelze hovořit.

  „Železného výklad ústního odůvodnění rozsudku byl zavádějící,“ uvedl Jan Vávra, generální ředitel ČNTS, po přečtení jeho písemného vyhotovení. „O tom, že by rozhodnutí soudu o eventuálním právoplatném odstoupení od servisní smlouvy mělo mít retroaktivní účinek a že by tudíž oběma stranám měl vzniknout nárok na vrácení poskytnutých plnění, je snad přesvědčen jedině Vladimír Železný. Škoda, že ho jeho právní zástupce a spolujednatel v CET 21, Aleš Rozehnal, nepoučil o rozdílech, které existují mezi občanským a obchodním právem v posuzování účinnosti odstoupení od smlouvy. Neumím si představit, že by to Rozehnal nevěděl,“ soudí Vávra.

  CET 21 neuspěl v dalším soudním sporu, v němž se domáhal určení neplatnosti oné servisní smlouvy. Vrchní soud výrok Krajského obchodního soudu v Praze, kterým ji prohlásil za platnou, potvrdil.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon ohnostroj1_cz.doc