Vydáno: 21.8.2009
Lufthansa

Krátké zprávy (srpen)

  Nové služby na www.lufthansa.com – možnost online plateb pomocí PayPal
  Lufthansa dále rozšiřuje funkce svých internetových stránek. Zákazníci jejich prostřednictvím mohou nyní letenky nejen rezervovat, ale i požádat o vrácení peněz. Rezervační systém byl navíc vylepšen o možnost uhradit letenky pomocí platebního systému PayPal. Klienti nyní mohou také s předstihem obdržet informativní e-mailovou zprávu s užitečnými informacemi o příslušném letu a destinaci.
  S účinností od 19. září tak bude možné prostřednictvím webových stránek letenku zrušit a požádat o vrácení peněz až do jednoho dne před odletem. Pro tyto účely přibude přímo na domovské stránce stránkách odkaz „Cancel ticket“. Ihned po zadání příjmení pasažéra a rezervačního kódu se objeví informace o letu, který si přeje zrušit. Od navrácení zaplacené částky je pak dělí již jen jediný klik na odkaz „Cancel“. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>.

  Lufthansa and Brussels Airlines rozšiřují spolupráci
  Po schválení fúze společností Lufthansa a Brussels Airlines Evropskou komisí, oba přepravci dále rozšiřují spolupráci. Společnost Brussels Airlines, ve které Lufthansa nyní drží 45 % podíl, zahájila spolu s německým přepravcem provoz na dálkových letech. První ze společných code-share letů byl spoj do Entebbe v Ugandě a nový spoj z Frankfurtu do gabonského Libreville. Počet destinací v Africe se bude i nadále rozšiřovat.
  Lety Brussels Airlines z Mnichova jsou nově vypravovány z Terminálu 2, který je určen výhradně společnosti Lufthansa a jejím partnerům. Pro klienty Brussels Airlines tento přesun znamená snazší a rychlejší přestup mezi navazujícími lety.
  Společnosti Lufthansa a Brussels Airlines svým zákazníkům navzájem zpřístupnily lety mezi Německem a Belgií a na dalších vybraných evropských tratích a přikročily k harmonizaci věrnostních programů. Od konce října 2009 bude věrnostní program Brussels Airlines s názvem Privilege plně integrován do programu Miles & More, který provozuje Lufthansa. Více informací v němčině najdete zde>>.

  Lufthansa CityLine: Deset let v čele péče o životní prostředí
  Společnosti Lufthansa CityLine byla již potřetí v řadě certifikována za správný přístup k ochraně životního prostředí. V červenci obdržel tento regionální přepravce obnovený certifikát dle evropských standardů ekologického auditu EMAS. Přepravce navíc prošel opětovnou certifikací dle mezinárodních ekologických standardů ISO 14001. Oba certifikáty se vztahují na všechny tři základny společnosti Lufthansa CityLine v Kolíně nad Rýnem, Mnichově a Hamburku. CityLine byla vůbec první leteckou společností, která získala oba certifikáty. Současně je v celosvětovém pouze jedním ze dvou přepravců certifikovaných podle obou standardů.
  Lufthansa CityLine dnes s flotilou 69 proudových strojů obsluhuje přes 70 evropských destinací včetně Prahy, kam létá z Düsseldorfu. Společnost zajišťuje na 400 letů denně a za rok přepraví na 7 milionů cestujících. Lufthansa CityLine očekává ještě letos na podzim dodávku 20 moderních letounů Embraer 190/195, které nahradí menší a starší stroje. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>.

  Kariéru ve společnosti Lufthansa odstartuje 330 nových pracovníků
  Více než 330 mladých lidí nastoupí v letošním roce přípravu u společnosti Lufthansa. Většina jich k výcviku nastoupí v následujících týdnech. Lufthansa nabízí celkem 19 různých kurzů, od učebních oborů pro servisní techniky, kuchaře až po kurz pro profesionály v logistických službách. V nabídce tréninkových programů však jednoznačně převládá příprava na technické profese, například kurzy pro letecké mechaniky nebo specialisty na elektronické aviatické systémy. Výcvikové programy společnosti Lufthansa dávají mladým lidem perspektivu i v přetrvávající ekonomické krizi, protože možnosti uplatnění po dokončení přípravy jsou velmi dobré. Lufthansa totiž uspokojuje prostřednictvím vzdělávacích programů tradičně vlastní požadavky na kvalifikovanou pracovní sílu. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>.

  Speciality kreolské kuchyně
  Cestujícím v první a business třídě dálkových letů bude Lufthansa v následujících dvou měsících servírovat velmi exotické delikatesy. Společnosti se totiž podařilo angažovat uznávaného šéfkuchaře Johna Beshe z New Orleans, který své kulinářské umění zúročil při sestavování palubního menu na září a říjen. Louisianský rodák John Besh provozuje v New Orleans provozuje čtyři cenami ověnčené restaurace. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>.

  Lufthansa Cargo využívá nových příležitostí
  I přes opětovnou redukci přepravních kapacit nabízí Lufthansa Cargo klientům nové atraktivní destinace v USA a jižní Evropě. Řecké Athény byly do nabídky zařazeny v půli července. Mezipřistání v Athénách navíc přibylo i na trase Frankfurt-Istanbul. Od 20. srpna Lufthansa Cargo létá také dvakrát týdně z Frankfurtu do Seattlu, který je centrem informačních technologií a leteckého průmyslu. Nově zde přistávají lety na cestě do Los Angeles. Společnost navýšila své kapacity i na spojích do Jižní Ameriky. Kromě nových letů do brazilského města Viracopos společnost zvýšila frekvenci letů do kolumbijské Bogoty a brazilského města Curitiba.

Kontakt: