Vydáno: 5.3.2013
UPS

Služba UPS Worldwide Expedited je nyní dostupná ve více než 220 zemích a teritoriích

  PRAHA/ATLANTA, USA, 5. března 2013 - UPS (NYSE: UPS) oznámila výrazné rozšíření služby UPS Worldwide Expedited®, která nabízí rychlou a spolehlivou leteckou přepravu mezinárodních zásilek. Trojnásobně větší pokrytí služby nyní umožní standardní doručení od dvou do pěti pracovních dnů a její dostupnost ve více než 220 zemí a teritorií. Rozšíření služby navíc umožní také zákazníkům UPS v České republice rozšířit globální dosah a vyvážit rychlost doručení zásilky s náklady, bez ohledu na místo určení.

  „Služba UPS Worldwide Expedited šetří našim zákazníkům úspory, nabízí jim časovou flexibilitu a současně řadu dalších výhod expresní služby Worldwide Express. Ty zahrnují spolehlivé a efektivní doručení door-to-door, možnost sledování zásilku a rychlé celní odbavení zprostředkované UPS,“ řekl John Sutthoff, viceprezident mezinárodního marketingu UPS. „Pro zákazníky z odvětví maloobchodu a spotřebního zboží, průmyslové výroby a high-tech je služba zvláště atraktivní zejména díky své spolehlivosti a transparentnosti podporované špičkovými IT technologiemi a provozní infrastrukturou UPS.“

  Nestabilní ekonomické prostředí posledních několika let je podle UPS důvodem, proč by firmy hledající stabilitu a příležitosti k růstu měly spoléhat na světový trh.

  „Společnosti, které expandují za hranice svého lokálního trhu, jsou lépe chráněné před hospodářskými poklesy,“ řekl Sutthoff. „I v dnešní stagnující ekonomice máme zákazníky, kteří expandují. Dělají to, co udělala UPS před několika desítkami let – otevírají se celému světu.“

  UPS za hranice Spojených států poprvé expandovala v polovině 70 let 20. století. Své domácí přepravní služby začala nabízet nejprve v Kanadě a západním Německu. V 80. letech se UPS soustředila na vytvoření integrované sítě služeb, která by umožnila vyzvednutí a doručení zásilky po celém světě.

  V nedávné době UPS představila také následující klíčové mezinárodní služby:

  UPS Worldwide Express FreightSM: V lednu UPS představila novou expresní leteckou přepravní službu sloužící k přepravě urgentních, těžkých mezinárodních zásilek s vysokou přidanou hodnotou, citlivých na rychlost přepravy. Zákazníci tak mohou posílat zásilky z 37 destinací do 41 cílových zemí a teritorií. Tato nová garantovaná služba s doručením až do domu (door-to-door), s garancí dne doručení, rozšířila portfolio expresních zásilkových služeb UPS Worldwide Express. Zákazníkům UPS nabízí unikátní propojení zásilkové a nákladové expresní přepravy.

  UPS Ocean Freight Services: Během uplynulého roku UPS významně rozšířila svoji nabídku přímých služeb LCL (Menší než plný kontejner) o dalších 300 drah v Asii, Evropě, Africe, Jižní Americe a na Středním východě. Díky více než 1700 přímým drahám LCL s obslužností 116 zemí UPS rozšířila nabídku námořní nákladní přepravy ve snaze uspokojit rostoucí požadavky trhu.

  UPS Paperless™ Invoice: V letošním roce UPS zavedla několik vylepšení systému WorldShip®, které usnadní zákazníkům vkládání mezinárodní přepravní dokumentace vytvořené v režimu offline namísto připojení kopií dokladů přímo k zásilce. To umožní zrychlit mezinárodní přepravní proces, snížit spotřeby papíru, zvýšit efektivitu a minimalizovat rizika ztráty dokumentace.

  UPS Import ControlSM: Toto logistické řešení, představené v roce 2010, poskytuje dovozcům větší kontrolu a možnost sledování příchozích dodávek od mezinárodních dodavatelských řetězců. Jeho výhodou je efektivnější řízení nákladů a minimalizace zpoždění proclení. Řešení UPS Import Control je dostupné ve více než 145 zemích a teritoriích.

  „V návaznosti na expanzi globálního obchodu a e-commerce potřebují naši zákazníci získat přístup na nové trhy včetně flexibility v přepravě svých zásilek, která musí být ekonomická,“ uvedl Sutthoff. „Expanze služby UPS Worldwide Expedited tento přístup na nové trhy umožňuje a pomůže společnostem všech velikostí – dovozcům stejně jako vývozcům – být součástí tohoto dynamického růstu.“

  Více informací o službě UPS Worldwide Expended naleznete na: http://bit.ly/upsWWE.

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: