Vydáno: 20.10.2011
BEL Sýry Česko

Úsměvy ve střední Evropě bude Bel rozdávat z Prahy

    Praha, 20. října 2011 – Skupina Bel, francouzský výrobce značkových sýrů, nově zřídila svou obchodní divizi pro střední Evropu v Praze. Její manažerský tým pod vedením Boyana Neytcheva (38), složený z českých a slovenských top manažerů, se zaměří na další posilování pozice na trzích v České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku a na „Sdílení úsměvů“ (Sharing smiles) se zákazníky v tomto regionu.

    „Úsměv je klíčová ingredience, prostě přidaná hodnota, značek našich sýrů,“ prohlásil Boyan Neytchev, nový generální ředitel pro střední Evropu skupiny Bel. „Loajality našich zákazníků si vážíme, ať už jsou kdekoliv. Cesta k dalším povede přes naše značky, nadšení, odbornost a otevřenost k novým trendům. Sázíme při tom na kvalitu, chuť, férové ceny, nové koncepty prodeje a úsměvy,“ vysvětluje dále Neytchev. „Kromě posílení tržních pozic v České republice a na Slovensku, kde naše značkové sýry dobyly na 90 % domácností, dosáhl náš tým dalšího důležitého milníku. Letos v září vstoupila skupina Bel na rumunský trh prostřednictvím distribučního partnera Danone Rumunsko.“

    Portfolio skupiny Bel zahrnuje pestrou škálu mezinárodních značek včetně značek Veselá kráva®, Kiri®, Mini Babybel®, Leerdammer® a Boursin® a dále 20 lokálních značek. V České republice skupina Bel působí prostřednictvím společnosti Bel Sýry Česko, jejíž závod v Želetavě vyrábí značkové sýry Želetava®. Na Slovensku skupina působí prostřednictvím společnosti Syrareň Bel Slovensko; závod ve slovenských Michalovcích je zaměřen na výrobu značek Mini Babybel® a Veselá kráva® a také lokálních značek Karička® a Syrokrém®.

    V roce 2010 překročil celkový obrat skupiny Bel 2,4 miliardy eur, což představuje celkový nárůst ve výši 8,9 % v porovnání s předchozím rokem. Více informací o společnosti naleznete na následujících internetových stránkách: www.belsyry.cz, www.bel-slovakia.sk nebo www.bel-group.com.

Kontakt: