Vydáno: 23.2.2003
GTS

GTS znovu stoupl zisk

    Praha 23. února 2003 – Společnost GTS oznámila zatím neauditované konsolidované hospodářské výsledky po sloučení se společností KPNQwest za rok 2002. Společnost dosáhla v České republice celkových tržeb ve výši 2,37 miliardy korun. Zisk před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) činil 423 milionů korun. V roce 2002 vzrostly celkové tržby GTS ve srovnání s rokem 2001 o 16% a zisk (EBITDA) se zvýšil o 23 %. Růstu zisku i obratu společnost dosáhla i přes jednorázový pokles příjmů v důsledku ukončení aktivit nizozemské
    KPNQwest N.V., která české pobočce zajišťovala část tržeb ze služeb zahraničním subjektům.

    „Úspěch není jen o dobrých číslech, ale zejména o spokojenosti našich zákazníků. Obojí vypovídá o tom, že jdeme správným směrem,“ uvedl Milan Rusnák, generální ředitel GTS. „I letos chceme zůstat mezi alternativními operátory na českém trhu tím nejsilnějším,“ řekl Milan Rusnák.

    Společnost GTS působí na našem trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Skupinu GTS Central Europe včetně její české pobočky převzala v srpnu 2002 mezinárodní finanční a telekomunikační společnost Antel Holdings.

Soubory ke stažení:

Document Icon GTShospodareni2002_.doc