Vydáno: 4.10.2016
UPS

UPS a CyPhy Works testují využívání dronů pro přepravu urgentních zásilek

  ATLANTA/DANVERS, Massachusetts, 23. září 2016 – Společnost UPS® (NYSE:UPS) dnes oznámila, že začala testovat využívání dronů pro přepravu urgentních zásilek do vzdálených či těžko dostupných oblastí. Na přepravě pomocí malých bezpilotních letounů spolupracuje s výrobcem dronů společností CyPhy Works.
  Testování odstartoval včerejší zkušební let. Zásilka se zdravotnickou pomocí mířila na ostrov Children’s Island ve státě Massachusetts vzdálený téměř 5 kilometrů od atlantického pobřeží. Testovací let představuje zhodnocení investice fondu UPS Strategic Enterprise Fund do společnosti CyPhy a umožní shromáždit informace o možnostech využívání dronů.

  „Zaměřujeme se na reálné využití, který poskytuje výhody našim zákazníkům,“ uvedl Mark Wallace, senior viceprezident celosvětový technicky roozvoj a udržitelnost UPS. „Jsme toho názoru, že drony nabízejí výborné řešení pro přepravu do těžko dostupných oblastí v krizových situacích, kdy není není možné využít jiný druh přepravy.“

  Minulý měsíc americký Federální úřad pro letectví (FAA) vydal nová pravidla, která se týkají využívání dronů ke komerčním účelům. Provozovatelé musí dodržovat striktní bezpečnostní pravidla. Nová regulace je podle UPS krokem správným směrem. V návaznosti na nedávnou schůzku ředitele UPS pro leteckou bezpečnost kapitána Houstona Millse s novým Poradním výborem pro provoz dronů FAA hodlá UPS úzce spolupracovat s regulačními orgány, aby rozvoj přepravy pomocí dronů pokračoval správným směrem.

  Inovace prostřednictvím automatizace a robotiky jsou již dlouho cílem významných nadnárodních přepravců. UPS testuje ve skladech bezpilotní letouny, s jejichž pomocí kontroluje stav zásob ve vyšších patrech skladových regálů. Společnost také testuje možnosti využití bezpilotních letounů pro přepravu humanitární pomoci v těžko dostupných oblastech.

  „Těší nás, že můžeme s UPS spolupracovat na tomto projektu a podpořit je v jejich úsilí,“ uvedla Helena Greiner, zakladatelka a ředitelka technologií CyPhy. „Technologie dronů může zachraňovat životy a doručovat zásilky do míst, jež jsou tradičními způsoby přepravy těžko dostupná.“

  Testované drony CyPhy využívají systém PARC ( Persistent Aerial Reconnaissance and Communications). Baterií poháněné drony letají samy a jejich ovládání vyžaduje minimální trénink. Jsou odolné, umožňují noční vidění a bezpečnou komunikaci, která nemůže být zachycena ani rušena.

  Během zkušebního letu dronu PARC z Beverly na Children’s Island společnosti UPS a CyPhy testovaly přepravu zásilek citlivých na čas doručení. Dron v simulaci úspěšně přepravil inhalátor pro léčbu astmatu do dětského tábora na ostrově Children’s Island, který není dostupný automobilem.

  „UPS má za sebou historii více než sta let inovací,“ uvedl Wallace. „Vztahy mezi zaměstnanci UPS a našimi zákazníky zůstávají klíčové, testování podobné tomu nedávnému však naznačují směr, kterým se zákaznické služby a přeprava urgentních zásilek budou v budoucnu ubírat. I nadále se snažíme zkoušet nové cesty, které by ještě více zefektivnily síť v reakci na požadavky zákazníků.“


  UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com nebo na follow @UPS_News.

  CyPhy Works
  Společnost CyPhy Works je lídrem v oboru inovativních bezpilotních letounů, orientuje se na drony s využitím v armádě, námořnictví, veřejné bezpečnosti, zemědělství, energetice, důlním průmyslu, logistice a přepravě. Upoutané drony CyPhy jsou charakteristické svou spolehlivostí, bezpečným přenosem dat a řídících povelů a bezproblémovými autonomní lety bez asistence člověka. Více informací naleznete na cyphyworks.com a na Twitteru @CyPhyWorksInc nebo @HelenGreiner.

Kontakt: