Vydáno: 16.10.2001
Douwe Egberts

200 000 dětí na palubě Archy Chantal

  Praha 16. října 2001 - Nové projekty humanizace dětských oddělení nemocnic dnes v Praze představila Nadace Archa Chantal. Hezké a barevné interiéry, hračky, obrázky a další vybavení blízké dětskému světu výtvarníci a architekti připravují pro dětskou onkologii Fakultní nemocnice v Brně, oddělení větších dětí Městské nemocnice v Ostravě a lůžkovou část dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze. Na úpravu dětských zařízení vynaloží Nadace Archa Chantal prostředky ze sponzorských darů ve výši zhruba 10,5 miliónů Kč.

  „Odděleními, kterým jsme dali krásnější tvář, ročně prochází na 140 tisíc dětí,“ řekla Chantal Poullain, zakladatelka nadace. „Až dokončíme nové projekty, bude jindy šedá, ošklivá a neosobní nemocnice příjemnější pro další tisíce,“ dodala. Podle charakteru úprav, barev a výzdoby bude oddělení pražské nemocnice plné loutek, brněnské se promění v barevný svět a svět ostrovů a v Ostravě si s dětmi bude hrát nosatý Pinocchio.

  Od svého založení v roce 1993 se Nadace Archa Chantal podílela na dvanácti rekonstrukcích dětských oddělení šesti nemocnic. „Pobyt v nemocnici je pro každé dítě svým způsobem traumatem,“ uvedl MUDr. Michal Pohanka, první náměstek ministra zdravotnictví. „My jsme nesmírně vděční Nadaci Archa Chantal za její práci. Lhůta pěti a půl dne, které hospitalizované děti průměrně v nemocnici tráví, by se tak i díky příjemnějšímu prostředí mohla snížit,“ dodal Pohanka.

  Dlouhodobým partnerem nadace pro realizaci budoucích projektů je společnost Balírny Douwe Egberts. Ta již Nadaci Archa Chantal přispěla jednorázovým darem a další prostředky věnuje z prodeje kávy – osm korun z každého kila prodaného mezi 15. říjnem až 15. prosincem tohoto roku. Celkovou výši takto získané částky Douwe Egberts odhaduje na pět miliónů korun. Záštitu nad průběhem projektu převzala auditorská společnost Arthur Andersen. Za podpory Douwe Egberts nadace letos 25. října pořádá i Den létajících psaníček. Během něj budou moci děti v šesti městech České republiky využít speciální balónkovou poštu a poslat své psaníčko se vzkazem nebo obrázkem neznámému kamarádovi.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Simona Kopová
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon ArchaChantal.doc Document Icon PIC00036.JPG