Vydáno: 16.12.2002
GTS

Zisk vyšší o polovinu

    Praha 16. prosince 2002 – Společnost GTS oznámila, že za první tři čtvrtletí letošního roku dosáhla v České republice zisku před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) ve výši 309 milionů korun. Ten představuje růst o 53 % oproti srovnatelnému období minulého roku. Celková výše tržeb za prvních devět měsíců letos činila více než 1,76 miliardy korun, což je o 14 % více než ve stejném období vloni.

    „Podnikáme kvůli zisku a čísla potvrdila, že náš důraz na finanční stabilitu a maximalizaci zisku přináší dobré výsledky,“ prohlásil Milan Rusnák, generální ředitel GTS v České republice. Růstu zisku i obratu společnost dosáhla i přes jednorázový pokles příjmů v důsledku ukončení aktivit nizozemské KPNQwest N.V., která české pobočce zajišťovala část tržeb ze služeb zahraničním subjektům. „Tento výpadek jsme zcela nahradili růstem služeb poskytovaných na domácím trhu,“ doplnil Rusnák.

    Společnost GTS Czech je působí na našem trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Mezinárodní finanční a telekomunikační společnost Antel Holdings v srpnu 2002 převzala skupinu GTS Central Europe, včetně české pobočky.

Soubory ke stažení:

Document Icon vysledkyGTS_treti_ctvrt02.doc