Vydáno: 16.5.2013
BILLA ČR

BILLA rozšiřuje sortiment České farmy: prodává bílé zlato z Čech

  16. května 2013 - Od poloviny května mají všechny supermarkety BILLA v nabídce český chřest. Ze Zemědělského areálu Hostín u Vojkovic na Mělnicku jim tuto tradiční zeleninu nazývanou také bílé zlato bude pod regionální značkou BILLY Česká farma do prodejen denně dovážet společnost Český chřest. Právě každodenní přejímka zajistí, že se k zákazníkům dostane tato zelenina bezprostředně po sklizni, tedy absolutně čerstvá. K dostání bude bílý chřest v 500 gramovém balení a zelený chřest v 400 gramovém balení. Značku Česká farma řetězec supermarketů Billa už druhým rokem používá pro označení výhradně českého ovoce a zeleniny.

  „Cestování ani skladování chřestu nesvědčí. Proto jsme rádi, že jsme získali nového českého dodavatele, který nám zajistí patřičnou čerstvost těchto produktů na našich pultech,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice a na Slovensku. „Chřest je letos prvním produktem, který posílí značku Česká farma. Nyní pod ní máme stále hlavně brambory, ale v sezóně bude zahrnovat i řadu dalších lokálních produktů, například okurky, rajčata, česnek, cibuli, meruňky, nebo švestky,“ vyjmenoval Szczypka.

  Kromě toho nabízí BILLA chřest v bio kvalitě pod značkou Naše Bio, nebo běžný pod cenově zaměřenou značkou Clever. Tyto produkty jsou ale dovážené, a to z Německa a Slovenska.

  Pod regionální značkou Česká farma řetězec supermarketů BILLA letos již druhým rokem prodává výhradně české produkty ze sortimentu ovoce a zelenina. Jde především o sezónní zboží, jako jsou okurky, brambory nebo rajčata, švestky a dále cibuli nebo česnek. Kromě chřestu dosavadní produkty letos doplní také meruňky z jižní Moravy a celer s natí. Výhradně české zboží s tímto označením exkluzivně do BILLY dodává velkoobchodní společnost Hortim.

  Chřestová sezona začíná zpravidla v půlce dubna, letos ji ale zpozdilo špatné počasí. Poslední produkty se sklidí na konci června. Růst chřestu trvá pouze několik hodin, proto se sklízí čerstvý každý den. Má tři základní podoby, bílou, zelenou a fialovou. Stále jde o jeden produkt, odlišuje se pouze způsobem pěstování. Chřest je považovaný za velice zdravou zeleninu. Je zdrojem vlákniny, bohatý na vitamíny a obsahuje i řadu dalších stopových prvků.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_ma_cesky_chrest.doc