Vydáno: 28.3.2003
CME

CME: Klinkhammer místopředsedou, Burke prezidentem

  Hamilton (Bermudy)/Praha 28. března 2003 – Společnost Central European Media Enterprises Ltd. (CME) dnes oznámila, že Fred T. Klinkhammer byl jmenován místopředsedou představenstva a výkonným ředitelem společnosti. Současně oznámila, že Robert E. Burke nahradil Klinkhammera ve funkci prezidenta. Burke zůstává i nadále ve funkci provozní ředitel společnosti. Klinkhammer byl prezidentem a výkonným ředitelem od roku 1999, předtím zastával funkci provozního ředitele. Burke nastoupil k CME v roce 2001 ve funkci viceprezidenta a provozního ředitele.

  „Fred Klinkhammer sehrál klíčovou roli v dosažení spravedlivého výsledku ve sporu s Českou republikou a významně se podílel na rozvoji skupiny stanic CME. Ta pod jeho vedením dosáhla velmi dobrých ekonomických výsledků, jedněch z nejlepších v oboru. V posledních dvou letech přebíral Robert Burke stále větší díl odpovědnosti a výrazně přispěl k dosažení zlepšených výsledků našich televizních sítí a stanic. Obě tato jmenování spolu s dalšími nedávno oznámenými personálními změnami zvyšují šance CME na včasné získání úhrady arbitrážního výroku od České republiky,“ uvedl Ronald S. Lauder, předseda představenstva Central European Enterprises Media Ltd.

  Central European Media Enterprises Ltd. je televizní společnost, která vlastní přední televizní stanice ve čtyřech zemích s celkovým počtem přibližně 71 milionů diváků. CME provozuje televizní stanice v Rumunsku (PRO TV, Acasa), Slovinsku (POP TV, Kanal A), Slovensku (Markiza TV) a na Ukrajině ( Studio 1+1). Společnost CME je obchodována v USA na trhu NASDAQ pod symbolem "CETV".

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon cme_personalni_zmeny_cz.doc