Vydáno: 28.2.2001
CME

Zámek Železných pod „zámkem“

  Praha/Saint Brieuc 28. února 2001 – Francouzský soud Tribunal de Grand Instance v Saint Briuec v Bretani s definitivní platností zajistil veškerý movitý i nemovitý majetek Marty a Vladimíra Železných v Langourian. Učinil tak v zájmu zajištění výkonu arbitrážního rozhodnutí proti Vladimíru Železnému za porušení nekonkurenční doložky ze smlouvy o koupi akcií mezi jím a CME.

  Od pátečního večera se nalézá rezidence Železných pod tzv. „úřední plombou“, která znemožňuje Železným jakoukoliv manipulaci s obstavenou nemovitostí. Hodnota zámku byla pro účely zákazu dispozice s majetkem stanovena na čtyři miliony franků, tedy přibližně na dvacet milionů korun. To je však pouhý zlomek z oné jedné miliardy, kterou má Železný CME uhradit. S výjimkou veřejných prohlášení o vůli zaplatit však Železný ani jeho právníci CME dosud nekontaktovali. Částka 27,1 milionů USD, kterou je Železný povinen zaplatit ,se denně zvyšuje o 3 200 USD. Výše celkového aktuálního dluhu je uvedena na www. cnts. cz

  Mimo piána, o kterém Vladimír Železný hovořil na tiskové konferenci 20. února 2001, zajistili francouzští soudní úředníci také devět obrazů a různé kusy nábytku. K nejcennějším zajištěným dílům patří obraz Jiřího Karse (Georges Kars) „Nahá sedící žena“.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon zamek_cz.doc