Vydáno: 29.1.2002
CME

CME rozšiřuje správní radu

  Praha 29. ledna 2002 – Společnost Central European Media Enterprises Ltd. (CME) dnes oznámila jmenování Herba Granatha a Charlese Franka do správní rady společnosti. Frank dříve působil na pozici viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD), zatímco Granath zastává funkci čestného předsedy televizní sítě ESPN patřící pod společnost Walt Disney. Stávajících šest tak bude doplněno o další dva ředitele a správní rada CME bude mít nyní osm členů.

  „Jmenováním došlo k výraznému posílení správní rady,“ prohlásil Ronald S. Lauder, předseda CME. „Granath a Frank mají bohaté zkušenosti z evropské mediální sféry a financování rozvojových projektů ve střední a východní Evropě. Při práci pro CME zúročí Herb Granath své mimořádné znalosti získané při řízení předních evropských komerčních televizních stanic. Frankova odbornost se jistě projeví při posilování růstového potenciálu společnosti a vyhodnocování nových obchodních příležitostí v regionu, v němž CME působí,“ dodal Lauder.

  Herb Granath působí ve společnosti ESPN jako čestný předseda správní rady. Je také poradcem pro nákup programů v Callahan Associates International. Je rovněž členem správní rady společností Veronis, Suhler & Associates a Fund III, investičního fondu s celosvětovou působností, který spravuje majetek investovaný do společností v oblasti médií v řádu miliardy dolarů. Granath působil na pozici předsedy společnosti Disney/ABC International, kde se zasloužil o její mimořádný úspěch v oblasti televizního průmyslu, kabelové televize a tvorby programů. Působil také v představenstvu společností A&E, The History Channel, The Biography Channel, Lifetime Television. Je zakládajícím členem představenstva společnosti Eurosport a navíc působil v představenstvech společností Telefunf, RTL2, TM3, SBS Broadcasting SA a brazilské TVA. Během své profesní dráhy byl dvakrát oceněn cenou Tony, šestkrát byl na tuto cenu nominován. Dále za celoživotní přínos pro oblast televizí se sportovním programem získal cenu U.S. EMMY.

  Charles Frank v EBRD zastával pozici prvního viceprezidenta EBRD ředitele bankovní divize, která spravovala pohledávky a investice EBRD ve střední a východní Evropě a na území bývalého Sovětského svazu. Bývalý ředitel skupiny strukturovaného financování společnosti GE Capital a viceprezident společnosti GE Capital Services byl rovněž generálním ředitelem společnosti Frank and Company a viceprezidentem společnosti Salomon Brothers. Ve funkci hlavního ekonoma ministerstva zahraničí USA byl Frank také náměstkem amerického ministra zahraničních věcí. V akademické sféře vyučoval jako profesor na katedře ekonomiky a mezinárodních vztahů na Princeton University. Jako odborný asistent působil i na Yale University.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon board_cz.doc