Vydáno: 9.7.2013
UPS

UPS rozšířila portfolio služeb v návaznosti na vstup Chorvatska do EU

  Nabídne větší rozsah zasilatelských a přepravních služeb do a ze země

  BRUSEL 9. července 2013 – V návaznosti na Evropskou unii, která opětovně otevřela dveře a oficiálně rozšířila evropský prostor o Chorvatsko, UPS (NYSE: UPS) zkraje týdne oznámila, že posílí své služby do a ze země. Sjednotí tak portfolio nabídky dopravních služeb napříč všemi 28 členskými státy EU.

  UPS díky své nové nabídce dopravních i dalších služeb s přidanou hodnotou v produktovém portfoliu umožní svým zákazníkům, kteří využívají přepravu zásilek do i z Chorvatska, větší flexibilitu spojenou s možností kompenzovat rychlost a náklady, stejně jako snadnější přístup na globální trhy. Díky odstranění obchodních bariér byly standardizovány postupy a zjednodušena přeprava mezi Chorvatskem a dalšími zeměmi EU, bez nutnosti dodatečné dokumentace.

  „Rozšíření vnitřního trhu EU o Chorvatsko představuje nové příležitosti pro podniky přepravující do a ze země,“ prohlásila Cindy Miller, prezidentka UPS Europe. „Silný vývoz a mezinárodní obchod jsou zdrojem růstu a UPS má silnou pozici na trhu a je připravena pomoci lokálním společnostem v Chorvatsku i jinde v Evropě využít vstupu Chorvatska do EU.“

  Expresní zásilky ze zemí EU – včetně České republiky – mohou nyní putovat do různých destinací v Chorvatsku za jeden pracovní den. Pro méně naléhavé zásilky do země mohou zákazníci také využít spolehlivou a ekonomicky výhodnou přepravu s určením dne dodání prostřednictvím UPS StandardTM. Díky novým službám s přidanou hodnotou mají dopravci také větší kontrolu nad svým zboží. Patří mezi ně rozšířená nabídka služeb UPS ReturnsTM, díky kterým mohou zákazníci lépe řídit logistiku vrácených zásilek. Podobně jako zavedení služby UPS Collect-on-Delivery (COD), jež umožňuje provést platbu za zboží při jeho doručení, omezuje riziko a zlepšuje cash flow pro přepravce.

  U zboží přepravovaného ze země jsou nyní služby UPS Standard k dispozici pro zásilky do ostatních zemí EU. Jsou doplňkem služeb UPS ExpressTM pro přepravu zásilek ze země. Kombinace uvedených služeb nabízí chorvatským přepravcům kompletní nabídku možností vymezení času stráveného v tranzitních prostorách a umožňují jim plně vyvážit rychlost a náklady.

  „UPS aktivně a úspěšně pomáhá chorvatským přepravcům vstupovat na světové trhy více než 20 let,“ řekl Miller. „Chceme uspokojovat neustále se vyvíjející potřeby zákazníků, kteří potřebují být s tímto novým trhem EU obchodně propojeni i během příštích desetiletí.“

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: