Vydáno: 1.3.2001
CME

Železný předvolán před americký soud

  Praha/New York 1. března 2000 – S cílem zajistit vykonatelnost amsterodamského arbitrážního rozsudku vydal 27. února newyorský soud (United States District Court, Southern District for New York) předběžné opatření proti Vladimíru Železnému. Soudní rozhodnutí dočasně zakazuje Železnému nebo osobám, které konají v jeho zájmu, vybírat nebo převádět prostředky z jakýchkoli účtů vedených u bankovního domu Citibank nebo jiných bank v Jižním okrese New Yorku. Současně soud nařídil, aby se Železný dostavil před soudce amerického okresního soudu Dennyho China do soudní síně číslo 11A na soud Spojených států v 500 Pearl Street v New Yorku. Zde by měl Železný vysvětlit, proč by neměl tamním soudem být vydán příkaz k zajištění jeho aktiv v souvislosti s arbitrážním rozsudkem.

  „Železného aktiva se budeme snažit zajišťovat na celém světě až do okamžiku, kdy zaplatí povinnou částku 27,1 mil.USD a úrok ve výši 3 200 dolarů za každý den prodlení,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Zajištění výkonu arbitrážního rozhodnutí je však podle pravidel Mezinárodní obchodní komory v Paříži primárně na českých úřadech, dodal.

  Americký soud tak vyhověl žádosti CME o zajištění Železného aktiv stejným způsobem jako příslušné soudy ve Francii a České republice v minulém týdnu. „Kdyby Železný zaplatil včas podle arbitrárního rozsudku, nebylo by takových kroků potřeba,“ uzavřel Klinkhammer.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon uscourt1_cz.doc