Vydáno: 25.7.2019
UPS

UPS zakládá dceřinou firmu UPS Flight Forward na provozování komerčních dronů

  UPS ZAKLÁDÁ DCEŘINOU FIRMU A ŽÁDÁ FEDERÁLNÍ LETECKOU SPRÁVU O POVOLENÍ PROVOZOVAT DRONY ZA ÚČELEM PŘEPRAVY

  • Nová dceřiná firma nese název UPS Flight Forward Inc.
  • Zaměří se na provoz a rozvoj komerčních bezpilotních leteckých systémů pro přepravu zásilek
  • UPS Flight Forward chce být jednou z prvních plně certifikovaných společností na US trhu zaměřených na provozování dronů

  Atlanta, 23. července 2019 – Společnost UPS (NYSE:UPS) dnes oznámila, že podala žádost u americké Federální letecké správy (FAA) v souladu s částí 135 o udělení povolení k provozování komerčních dronů v rámci sítě UPS® pro dceřinou společnost UPS Flight Forward Inc.

  Nedávno zaregistrovaná, nová dceřiná firma by mohla získat povolení v souladu s částí 135 FAA ještě v tomto roce. Stala by se tak jednou z prvních plně certifikovaných společností provozujících komerční drony v USA. Povolení FAA by UPS Flight Forward, jako jednu z prvních plně certifikovaných společností, opravňovalo k provozování běžných přepravních operací pomocí dronů. Souhlasem FAA by rovněž byly vytvořeny základy pro provozování dronů a jejich lety mimo dohled pilota, ve dne i v noci. Tyto lety jsou ve Spojených státech přísně zakázané a jsou schvalovány pouze výjimečně.

  „Společnost UPS se zavázala používat technologii pro rozvoj našeho podnikání,“ uvedl Scott Price, chief transformation and strategy officer UPS. „Vytvoření dceřiné společnosti UPS zaměřené na doručování zásilek pomocí dronů a rozvoj aplikace určené k zahájení pravidelného provozu v rámci uvedeného oprávnění je historickým okamžikem, jak pro UPS, tak pro odvětví dronů a logistiky.“

  Na rozdíl od striktnějších oprávnění vydávaných FAA pro lety dronů provozované jinými společnostmi, UPS Flight Forward by provozovala drony na základě plně certifikovaného oprávnění FAA v souladu s částí 135 opravňující k označení Certifikovaný letecký dopravce a provozovatel.

  V současnosti společnost UPS zajišťuje přepravu zdravotních zásilek pomocí dronů za přesně stanovým účelem podle regulí FAA, části 107. V březnu 2019 UPS zahájila rutinní lety komerčních dronů, ke kterým FAA dala vůbec poprvé souhlas. Ty zahrnují přepravu zásilek na základě smluvní dohody o doručování v nemocničním areálu WakeMed v metropolitní oblasti Raleighu v Severní Karolině, USA. V rámci tohoto programu jsou přepravovány laboratorní vzorky prostřednictvím autonomních dronů, přepravu doplňuje pozemní kurýrní služba. UPS uvedla, že chce přepravu pomocí dronů rozšířit také do dalších nemocnic či nemocničních areálů.


  Společnost UPS

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Společnost UPS byla časopisem Newsweek označen za nejvíce zákaznicky orientovanou americkou firmu (America’s Best Customer Service) v oblasti zasilatelství a distribuce; podle časopisu Forbes je firma Nejhodnotnější značkou v dopravě (Most Valuable Brand in Transportation); UPS je vysoce ceněna i podle dalších prestižních hodnocení – v oblasti sociální odpovědnosti podle žebříčku JUST 100, indexu Dow Jones Sustainability World a kvocientu Harris Poll Reputation. Informace o společnosti naleznete na ups.com nebo pressroom.ups.com a korporátní blog na longitudes.ups.com. Firemní online newsletter UPS Horizons zaměřený na trvalou udržitelnost je na ups.com/sustainabilitynewsletter. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici také prostřednictvím Twitteru na @UPS_News.

Kontakt: