Vydáno: 6.4.2010
BILLA ČR

BILLA podporuje české ekozemědělství

  Praha 6. dubna 2010 – Společnost BILLA otevře v letošním roce již svou dvoustou prodejnu. Při této příležitosti zahajuje BILLA i projekt na podporu českého ekozemědělství. S ohledem na velký zájem spotřebitelů o nabízené bioprodukty, a s cílem získat další tuzemské dodavatele, převede společnost BILLA část výnosu z prodeje biologicky odbouratelných nákupních tašek v celkové výši nejméně 2 miliony korun do nově utvářeného Fondu rozvoje českého ekozemědělství při Agrární komoře České republiky.

  „Naše bio by skutečně mělo být naše,“ tvrdí Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v ČR a SR. „V současné době nakupujeme od českých producentů jen asi 50 % všech v naší síti nabízených bioproduktů. Zájem však máme mnohem větší. Právě proto se ve spolupráci s Agrární komorou ČR chceme zasadit o další rozvoj českého ekozemědělství,“ doplnil Szczypka.

  „BILLA je prvním zahraničním řetězcem v České republice, který se odhodlal k takovému kroku,“ uvedl Jan Veleba, prezident Agrární komory. „Takové iniciativy si skutečně vážíme. Zvýšení konkurenceschopnosti našich ekozemědělců, zejména pokud jde o vyprodukovaná množství, je jednou z priorit Agrární komory,“ dodal.

  Podle náměstka ministra zemědělství pro životní prostředí, výzkum a vzdělávání Jiřího Urbana je odbyt biopotravin v místě produkce jedním z důležitých pilířů celého systému ekologického zemědělství. „Dostupnost lokálních biopotravin podporuje také důvěru těch spotřebitelů, pro které jsou transporty biopotravin často kontroverzně vnímány. V době, kdy se většina prodeje biopotravin realizuje v obchodních řetězcích, je snaha o rozšíření sortimentu lokálního původu vítanou aktivitou,“ komentuje tuto snahu Jiří Urban.

  BILLA, integrální součást společnosti REWE International AG, působí v ČR již 19 let. Koncem roku 2009 provozovala 196 supermarketů v České republice a 100 na Slovensku. V loňském roce činil obrat firmy v ČR 21,7 miliard Kč. BILLA nyní nabízí celkem 250 různých druhů biopotravin. Vlastní značku „Naše bio“ nese 132 z nich. V rámci podpory potravin v biokvalitě je společnost BILLA již třetím rokem zlatým partnerem (Gold Partner) konference Bio Summit, jejíž letošní ročník se uskuteční ve čtvrtek 8. dubna.

  Od února 2009 provozuje skupina REWE v Česku vlastní cestovní kancelář ITS BILLA Travel. Ta od letošního roku nabízí také letecké zájezdy s odlety z Prahy.

Kontakt: