Vydáno: 31.7.2017
UPS

UPS bude dodávat světu nejlepší evropská vína

  Víno nyní může být nyní doručeno přímo spotřebitelům v rostoucích ekonomikách mimo Evropu

  BRUSEL 31. července 2017 – Společnost UPS (NYSE: UPS) rozšiřuje své přepravní služby u alkoholu, vína a piva zaměřené na spotřebitele na celém světě. S využitím některé z přepravních služeb UPS Express™ nebo Standard® si mohou znalci vína nechat své oblíbené kartony vína poslat domů přímo z vinice.

  Podle letošní globální studie VINEXPO/IWSR Global Study 2015-2020 se v rozmezí let 2016 až 2020 očekává téměř 80% nárůst dovozu vína do Číny. Ten je součástí celkového očekávaného růstu dovozu ve výši téměř 13 % pro celý asijsko-tichomořský region. V Itálii, Francii a Španělsku se vypěstuje 50 procent světové produkce vína, proto rostoucí spotřeba na trzích mimo Evropu představuje příležitost k dalšímu růstu i přes klesající spotřebu vína v Evropě.

  „Naší prioritou je zajistit, aby naši zákazníci, ať už spotřebitelé, drobní producenti vína, či představitelé obchodů s vínem, obdrželi své víno v požadovaném čase na určené místo a s garancí kvality, kterou zajišťuje přepravní služba UPS,“ uvedl Nando Cesarone, prezident společnosti UPS Europe.

  Společnost UPS nabízí přepravní službu spojenou s vývozem vína z vybraných zemí Evropské unie s doručením přímo zákazníkovi v Číně, Jižní Koreji a Japonsku a nyní také v Dominikánské republice, Hongkongu, Indii, Jižní Africe, Kanadě, Macau, Singapuru, Švýcarsku a Thajsku a dále na Filipínách, Tchaj-wanu a Novém Zélandu. Služba business-to-consumer zaměřená na koncového zákazníka tak doplňuje již existující přepravní službu business-to-business s celosvětovým pokrytím, a to jak paletovou, tak i balíkovou přepravu.

  Služby UPS zaměřené na přepravu vína mohou nyní využívat také spotřebitelé v rámci Evropské unie. Oblíbené víno, které objevili na dovolené, si teď mohou nechat bez obav poslat domů.

  U všech destinací společnost UPS nabízí certifikované a bezpečné balení speciálně navržené pro přepravu lahví vína (až 12 lahví na karton pro nešumivé víno a až 6 lahví pro šumivé víno), které lze objednat prostřednictvím call center UPS.

  Při odesílání zásilky z Francie a Itálie mohou zákazníci využít také program Customized Declared Value for Wine. Při použití předem schváleného obalu mohou počítat s rychlým vypravením zásilky a její ochranou až do výše 500 EUR, kterou nabízí UPS Capital. Pokud je hodnota zásilky vyšší, mohou si zákazníci zakoupit dodatečné zajištění, a to až do výše celkových maloobchodních nákladů. Zákazníci se mohou spolehnout na to, že jejich víno bezpečně dorazí do místa určení. A pokud by víno bylo z nějakého důvodu během přepravy poškozeno, bude zákazníkovi uhrazena cena vína včetně nákladů na dopravu.

  Odesílatel nese odpovědnost za znalost a dodržování všech platných mezinárodních zákonů a předpisů.

  Zásilky vína lze doručit do následujících zemí
  MIMO EU*V RÁMCI EU
  ArgentinaMacaoBelgieLitva***Řecko
  ČínaMexikoBulharskoLotyšsko***Slovensko***
  Dominikánská
  republika
  MonakoČeská republika***LucemburskoSlovinsko
  FilipínyNorskoDánskoMaďarskoSpojené království
  HongkongNový ZélandEstonsko***MaltaŠpanělsko***
  Indie**SingapurFinskoNěmecko***Švédsko
  JaponskoŠvýcarskoFrancieNizozemí
  Jižní Afrika ThajskoChorvatsko***Polsko***
  Jižní Korea Tchaj-wanIrsko***Portugalsko
  Kanada**ItálieRakousko***
  LichtenštejnskoKyprRumunsko
  *) Dovoz je možný pouze z uvedených zemí mimo EU a vybraných zemí EU (Belgie, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Portugalsko, Řecko).
  **) Některé oblasti s omezením.
  ***) Přímý dovoz vína spotřebiteli je povolen pouze z jiných zemí EU.

  Společnost UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici prostřednictvím Twitteru na @UPS_News.

Kontakt: