Vydáno: 16.3.2001
CME

Nyní obstaven i majetek Železné

  Praha 16. března 2001 – Obvodní soud pro Prahu 6 nařídil 12. března předběžné opatření proti bývalé manželce generálního ředitele televize Nova Vladimíra Železného v souvislosti s výkonem rozhodnutí Arbitrážního soudu Mezinárodní obchodní komory. Žalovaná Marta Železná je podle výroku soudu povinna zdržet se zcizení nebo zatížení movitých věcí, které jí připadly v rámci rozvodového řízení s Vladimírem Železným. Soud má za to, že „případný výkon arbitrážního rozhodnutí v návaznosti na eventuální uspokojení majetku ze společného jmění rozvedených manželů Železných by mohl být ohrožen“ a v plném rozsahu vyhověl návrhu společnosti CME Media Enterprises B.V. (CME) na předběžné opatření.

  „Vypořádání majetkových poměrů bývalých manželů Železných mohlo být zcela účelové stejně jako rozvod samotný,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME.

  Společnost CME se již 20. února obrátila na české soudy s žádostí o zajištění výkonu arbitrážního rozhodnutí proti Železnému, které mu nařídilo zaplatit společnosti CME 27,1 milionů dolarů včetně úroků z prodlení. Ty ke dnešnímu dni činí více než 100 000 dolarů. Obvodní soud pro Prahu 6 vyhověl žádosti CME obdobně jako nedávno soud americký, francouzský a český, které zablokovaly majetek Vladimíra Železného. „Kdyby Železný zaplatil včas podle arbitrážního rozsudku, nebylo by takových kroků potřeba,“ uzavřel Klinkhammer.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon zelezna_cz.doc