Vydáno: 1.6.2012
BILLA ČR

BILLA pokračuje v podpoře dětí z dětských domovů

  Praha 1. června 2012 - Stejně jako v uplynulých letech pokračuje i letos BILLA v rámci svého CSR programu v podpoře dětí v ústavní a pěstounské péči. Na konto obecně prospěšné společnosti Spolu dětem dosud zaslala sumu převyšující jeden milion sto tisíc korun a při příležitosti Dne dětí pozvala na své náklady stovku dětí z dětských domovů z celé republiky do ZOO ve Dvoře Králové. Do těchto projektů se zapojují také zaměstnanci BILLY, například aktuálně sbírkou předmětů určených k prodeji v rámci Karlínského benefičního bazárku. Výtěžek z něj putuje na vzdělávají projekt Dejme šanci dětem, který podporuje vzdělání, talent a budoucí profesi dětí z dětských domovů a pěstounských rodin.

  „Podpora dětí ve složitých sociálních situacích a financování jejich vzdělávání a kvalifikace je to, co děláme opravdu od srdce,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLY v České republice a na Slovensku a zmiňuje i další CSR projekt společnosti. Tím je spolupráce s Agrární komorou ČR, jejímž prostřednictvím BILLA podporuje české ekologické zemědělství a jeho propagaci. Kromě jiného umožňuje tento projekt BILLE rozšiřovat množství českých potravin na svých pultech. V současné době je 65 procent veškerého prodávaného zboží v BILLE z České republiky.

  Obecně prospěšnou společnost Spolu dětem a její aktivity zaměřené na rozvoj vzdělání a talentu dětí z ústavní a pěstounské péče podporuje BILLA od roku 2009. Pravidelně jí přispívá z prodeje speciálních nepotravinářských výrobků a z věrnostních akcí pro členy BILLA Clubu. Spolu dětem realizuje množství projektů zaměřených na děti a mladé lidi. Na internetových stránkách www.sance.cz mohou dárci v rámci projektu Dejme šanci dětem ve virtuálním domečku podpořit vzdělání a talent konkrétního dítěte. Nejčastěji jde o platbu za autoškolu, jazykové kurzy, příspěvek na speciální školní pomůcky apod.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_pro_deti.doc