Vydáno: 18.2.2003
GTS

GTS podepsala smlouvu na ADSL

    Praha 18. února 2003 – Společnost GTS dnes podepsala s Českým Telecomem smlouvu o přístupu do jeho sítě za účelem poskytování služeb prostřednictvím ADSL. Smlouva umožňuje největšímu alternativnímu operátorovi zpřístupnit vysokorychlostní internet koncovým zákazníkům telefonních linek Českého Telecomu. ADSL bude veřejnosti nabídnuta po technickém otestování služby, které by mělo být ukončeno v závěru prvního čtvrtletí letošního roku.

    „Otevřením trhu ADSL se rychlý internet stane všeobecně dostupnou veřejnou službou,“ prohlásil David Duroň, ředitel Komerční divize GTS. „ADSL rozšiřuje možnosti přístupu k síti internet a dává mu nový rozměr zejména díky multimediálním přenosům. Služba je tak zkratkou na cestě k úplné počítačové a internetové gramotnosti v ČR,“ dodal Duroň.

    Smluvním stranám se podařilo vyjasnit sporné body velkoobchodní nabídky, kterou v únoru po úpravách zveřejnil Český Telecom. Ceny za ADSL společnost GTS zveřejní po skončení testování služby.

    GTS je největším alternativním operátorem v České republice. Působí na našem trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Skupinu GTS Central Europe, včetně české pobočky, převzala v srpnu 2002 mezinárodní finanční a telekomunikační společnost Antel Holdings.

Soubory ke stažení:

Document Icon prvni_adsl.doc