Vydáno: 22.10.2001
Karlovarské minerální vody

Císařské lázně: poslední příležitost

  Karlovy Vary 22. října 2001 – Poslední příležitost k návštěvě Císařských lázní v Karlových Varech získali návštěvníci světoznámých lázní díky výstavě současného umění „Smysl pozitivního bytí: ztráta, historie a touha“. Ta je realizována v rámci projektu Mattoni Water Colors ve spolupráci italských kurátorů Marca Scotiniho a Piera Lugi Tazziho s Olgou Malou, kurátorkou Galerie hlavního města Prahy. Od včerejšího dne jsou v Karlových Varech vystavena výtvarná díla čtyřiceti mladých umělců z deseti evropských zemí. Výstava se koná v prostorách karlovarských Císařských lázní jako poslední akce před jejich rekonstrukcí a skončí 18. listopadu.

  Výstava vedle sebe klade současné umění Východu a Západu. Podle názoru kurátorů výstavy jde o vyjádření hodnoty a pomíjivosti, odvahy a slabosti, spásy i odsouzení lidské duše, jediné přirozené a věčné ideologie, kterou kdy umělecká citlivost uposlechne.

  „Mattoni Water Colors je projekt zaměřený na podporu současného a moderního umění,“ řekl Gabriele Guzzo, obchodní a marketingový ředitel společnosti Karlovarské minerální vody, která výstavu sponzoruje v rámci svých aktivit zaměřených na propagaci města Karlovy Vary. S podporou KMV jsou v Karlových Varech organizovány rovněž závody světového poháru ve sjezdu na divoké vodě „Kanoe Mattoni“ a tradiční soutěž v míchání nealkoholických nápojů „MATTONI GRAND DRINK“.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222128
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon cisar.doc