Vydáno: 17.5.2013
Agender

Mateřská centra aktivně využívají nabídky inzerce zdarma na serveru pracezeny.cz

  Praha 17. května 2013 – Obecně prospěšné společnosti, občanská sdružení, nadační fondy a další neziskové organizace mohou nyní inzerovat na pracovním serveru pracezeny.cz zdarma. Společnost Agender, která ženský pracovní portál v České republice provozuje, tak vychází vstříc institucím s omezenými finančními zdroji a zájmem o uveřejnění nabídky flexibilních úvazků. Portál zaměřený na vyhledávání pracovních nabídek a flexibilních úvazků pro zralé ženy i matky s dětmi je funkční od začátku března. Během prvních dvou měsíců se na genderovém portálu zaregistrovalo celkem 2.500 uchazeček o práci a své nabídky jeho prostřednictvím zveřejnily už desítky firem, často opakovaně.

  „Právě neziskový sektor je hojně zastoupen ženami,“ uvedla Petra Janíčková, zakladatelka portálu pracezeny.cz. „Důvod je prostý. Tento sektor nabízí flexibilní úvazky, a umožňuje tak rodičům skloubit rodinu a práci,“ vysvětluje Janíčková s odkazem na příklad mateřských center. Podle údajů Sítě mateřských center připadá na jedno mateřské centrum ve Středočeském kraji v průměru osm zaměstnanců na částečný úvazek, kteří dohromady vytvářejí dva plné úvazky. Mateřská centra nabízejí flexibilní péči o děti a často „zalepují díru“ při nedostatku míst v zařízeních pro děti předškolního věku.

  K nabídce bezplatné inzerci na serveru pracezeny.cz přistoupila firma Agender na základě spolupráce s občanským sdružením Síť mateřských center. To vzniklo v roce 2001 a v současné době sdružuje přes 300 mateřských center z celé České republiky, kterým poskytuje podporu a metodické vedení při realizaci programů pro maminky s dětmi i celé rodiny.

  Společnost Agender podporuje myšlenku finančních úlev a pobídek pro flexibilní úvazky ve firmách působících v ČR. Součástí pracovního portálu je také její projekt INICIO 50 spuštěný letos v květnu. Ten se zabývá podporou lidí bez práce, kteří chtějí začít podnikat. Projekt pracezeny.cz podporují společnosti Škoda, Česká spořitelna, T-Mobile, Vodafone, GlaxoSmithKline, GE Money Bank, RWE a Allianz. Odborným garantem projektu je profesní nezisková organizace People Management Forum.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Karla Krejčí
  GSM: +420 602 389 166
  E-mail: karla.krejci@dbm.cz Donath-Burson-Marsteller
  Karla Krejčí
  GSM: +420 602 389 166
  E-mail: karla.krejci@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Materska_centra_na_pracezeny-cz.doc