Vydáno: 31.10.2013
BILLA ČR

Lidé z Bohnic mají kam pro potraviny

    31. října 2013 - Společnost BILLA dnes otevírá nový supermarket v čerstvě zrekonstruovaném obchodním centru Krakov. Obchod o prodejní ploše 1 200 metrů čtverečních se řadí mezi větší prodejny tohoto řetězce. Nabídne kvalitní a čerstvé potraviny, ale i další zboží běžné denní spotřeby. Po včera otevřené prodejně BILLA v Kamenici na Praze – východ se tato stává celkem 206. filiálkou společnosti.

    „Expanze je jedna z našich klíčových priorit,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice a na Slovensku. „Prodejna v obchodním centru Krakov je na velmi exponovaném místě, kde na rozdíl od ostatních částí Prahy doposud chybělo obchodní centrum s potravinami v dochozí vzdálenosti pro většinu obyvatel,“ dodává Szczypka.

    Společnost BILLA nabízí ve svých prodejnách především české zboží. Z České republiky pochází celkem 65 % veškerého sortimentu. Na tuto skutečnost upozorňují plakáty umístěné při vchodech do prodejen. České zboží je navíc vždy v regálu vyznačeno pomocí vlaječky na cenovce. Maso vlastní značky Vocílka je české stoprocentně a pochází z kvalitních a kontrolovaných českých chovů. Mléčné výrobky jsou z místních mlékáren z 95 procent. V rámci značky Česká farma nabízí BILLA sezónní ovoce a zeleninu z Moravy i Čech.

    Prodejna je vybavena úspornými spotřebiči. Jde především o uzavíratelné chladící i mrazící skříně a boxy a také úsporné osvětlení. Dominantou je bar s nabídkou čerstvého zboží, jako je krájené ovoce a zelenina, ale také sýry, salámy, šunky a další zboží.

    V supermarketu bude pracovat celkem 38 pracovníků, pro které BILLA vytvořila nová pracovní místa.

Kontakt: