Vydáno: 20.3.2002
KPNQwest/GTS

Levnější propojení z pevné do mobilní sítě

    Praha 20. března 2002 – Průlomu v cenách propojení pevných a mobilních sítí dosáhla společnost GTS. Podařilo se jí totiž prosadit v současnosti nejnižší cenu za propojení mezi vlastní pevnou sítí a mobilní sítí společnosti Eurotel. Právě včera na podnět GTS vydal Český telekomunikační úřad (ČTÚ) rozhodnutí, které nahrazuje smlouvu o propojení sítí mezi společnostmi GTS a Eurotel. Pro sítě GTS a Eurotel ji stanovil v maximální výši 3,66 Kč za minutu hovoru. Ceny doposud požadované mobilními operátory byly v rozporu s cenovým rozhodnutím ČTÚ z 27.listopadu 2001 o propojení z pevných do mobilních sítí. Společnost GTS se obrátila na nezávislého regulátora právě proto, že mobilní operátoři Eurotel a Radiomobil nerespektovali cenové rozhodnutí ČTÚ a stále požadovali po všech operátorech pevných sítí cenu mnohem vyšší. Rozhodnutí ČTÚ by se mělo stát precedentem i pro další operátory.

    „Liberalizace českých telekomunikací se včera pohnula zase o krok kupředu,“ prohlásil Milan Rusnák, generální ředitel GTS. „Společnost GTS očekává, že rozhodnutí ČTÚ bude rychle aplikováno na celý trh a snížením cen jej brzy pocítí i zákazníci,“ dodal Milan Rusnák.

    GTS Czech je dnes největším alternativním telekomunikačním operátorem v České republice. Poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Důsledně přitom prosazuje úplnou liberalizaci českého telekomunikačního trhu a staví se energicky proti jakémukoliv zneužívání dominantního postavení jiných poskytovatelů veřejných telekomunikačních služeb i ze strany mobilních operátorů. Evropská komise v polovině ledna tohoto roku dala souhlas společnosti KPNQwest k akvizici GTS Europe, jejíž součástí je i GTS Czech.

Soubory ke stažení:

Document Icon GTSvs.Eurotel.doc