Klient:

 1. 08. 2018
Praha 1. srpna 2018 – U Městského soudu v Praze 2 proběhlo v dopoledních hodinách před soudkyní JUDr. Irenou Karpíškovou jednání ve sporu AK Pokorný Wágner (AK PW) s Erikem Bestem a firmou E.S.Best s.r.o. AK PW se soudními žalobami domáhá stažení úvahy o Pokorném a Rafajovi, publikované 26.října 2017 v české a anglické verzi bulletinu Final Word z internetových stránek www.fsfinalword.cz, www.fsfinalword.com a www.facebook.com/FSFinalWord. Zdlouhavé jednání bylo po několika hodinách odročeno na 28. listopadu 2018.
30. 07. 2018
Praha 30. července 2018 - Radek Pokorný, známý pražský advokát, lobbista a blízký přítel expremiéra Sobotky, se společně s jím řízenou advokátní kanceláří soudními žalobami domáhají stažení úvahy o Pokorném a Rafajovi, publikované 26.října 2017 v české a anglické verzi bulletinu Final Word z internetových stránek www.fsfinalword.cz, www.fsfinalword.com a www.facebook.com/FSFinalWord.
27. 07. 2018
PŘÍJMY UPS VE 2. KVARTÁLU 2018 VZROSTLY O 9,6 % DÍKY RŮSTU A CENOVÝM ÚPRAVÁM
25. 07. 2018
UPS 2Q18 REVENUE UP 9.6% ON STRONG GROWTH AND PRICING
 9. 07. 2018
Praha 9. července 2018 – Společnost Aparts, španělský investor výstavby hotelu Occidental Praha Five, která je od roku 2014 šikanována před českými soudy, se obrátila na zákonodárce Parlamentu ČR s informací o dalším podvodu spáchaném na zahraničním investorovi. Plnění z podvodně uzavřené mandátní smlouvy bylo totiž v rozhodčím řízení přiznáno účelově založené offshorové společnosti Chandanne Limited, registrované na Britských Panenských ostrovech. Ta pohledávku vůči firmě Aparts získala od odsouzeného českého podvodníka a neoprávněně požaduje plnění za činnost, která nikdy nebyla provedena. Kauzu podvodu páchaného za přímé asistence českých soudů firma podrobně popsala na stránkách www.podzakonembyvatma.cz.
 2. 07. 2018
Hradec Králové/Trutnov/Žďár nad Sázavou 2. července 2018 – Společnost Comdata Czech, která se zabývá vzdálenou správou firemních procesů (BPO – business process outsourcing) a péčí o zákazníky (CRM) svých klientů, získala akvizicí od firmy ComGate tři aktivní call centra v Královohradeckém kraji a na Vysočině. Akvizice, jejíž hodnota není veřejná, významně posiluje vedoucí pozici Comdata na českém trhu, kde dosud zaměstnávala na 1000 spolupracovníků, z toho 70 % žen. Po akvizici vzroste počet zaměstnanců na 1300.
19. 06. 2018
PRAHA 20. června 2018 – Společnost UPS (NYSE: UPS) oznámila, že jako hlavní poskytovatel logistických služeb podpoří T-Mobile Olympijský běh, který se dnes uskuteční na různých místech České republiky. Firma rozvezla startovní balíčky do 300 škol, které se do běžecké akce organizované Českým olympijským výborem zapojily. Olympijského běhu se na různých místech republiky zúčastní zhruba 80 tisíc běžců, Zlatý závod v pražské Stromovce poběží také přibližně 40 zaměstnanců UPS.
14. 06. 2018
v příloze najdete fotografie ze včerejšího předání výroční ceny České transplantační nadace (Karla Pavlíka) v pražském Karolinu. Prestižní ocenění za rozvoj transplantační medicíny za rok 2017 obdržely Julianne Weinberg Lessing a Hana Rohlenová, které jako první darovaly ledvinu, aniž by věděly, kdo ji dostane.
13. 06. 2018
Praha 13. června 2018 – Výroční cenu České transplantační nadace Karla Pavlíka za rozvoj transplantační medicíny za rok 2017 obdrží Julianne Weinberg Lessing a Hana Rohlenová. Česká transplantační nadace uděluje od roku 1998 prestižní ocenění každoročně českým i zahraničním osobnostem, které mimořádným způsobem přispěly k rozvoji transplantologie.
 1. 06. 2018
1. června 2018 – Podle průzkumu serveru Podnikatel.cz míří do byznysu stále více žen a narůstá počet podnikatelek. To potvrzuje i letošní 7. ročník programu Inicio pro ženy, který prostřednictvím série seminářů a workshopů radí ženám při rozjezdu podnikání. Zájem o něj projevily zejména ženy po mateřské, přibývá však také žen, které se chtějí osamostatnit a realizovat se v tom, co umí. Ženy se pouští do aktivit, které je baví a kterými chtějí vyplnit pomyslnou díru na trhu. Mezi takové projekty představené v rámci letošního ročníku Inicio pro ženy patří i šití pro nekonfekční velikosti, kavárna s možností sdílení různých dovedností jako je šití, vaření nebo výuka jazyků či projekt zdravé raw mlsání. Zájem o pomoc odborníků zaměřenou na rozjezd podnikání mají ženy z celé České republiky, čtvrtina jich žije v Praze, přibližně třetina je starší 50 let.
30. 05. 2018
Praha 30. května 2018 - Nadační fond Qiido nově od letošního roku spustil poradnu pro rodiče i školy. Diagnosticko-poradenské služby dosud využily desítky rodin s nadprůměrně intelektově nadanými dětmi z celé ČR. Z 52 vyšetření zaměřených na diagnostiku IQ bylo u 30 dětí potvrzeno mimořádné intelektové nadání. Drtivá většina rodičů se na poradnu obrátila z důvodu specifického chování jejich dětí. Qiido poradna zajišťuje diagnostiku ve školním i rodinném prostředí a pomáhá s intervencí i nastavením podmínek ve školách po celé ČR.
23. 05. 2018
• Obousměrná železniční přepravní služba zlepší propojení mezi podniky v Evropě a Hongkongu díky hladké výměně zboží, obchodování mezi těmito regiony stále roste
 4. 05. 2018
Lou Rivieccio přebírá odpovědnost za evropské operace v době, kdy společnost pokračuje v investicích do zlepšování svých klíčových aktivit v regionu
 3. 05. 2018
Praha 3. května 2018 – Znalecký ústav Fakulty stavební ČVUT, nejvyšší česká autorita v oboru posuzování staveb a ocelových konstrukcí, vydal v minulém týdnu znalecký posudek č. 295 - 18, týkající se „Zhodnocení stavu nosné ocelové konstrukce přemostění metra stanice Budějovická JIH Praha 4 včetně vyjádření k předaným, dosud zpracovaným, odborným statickým posudkům, průzkumům a analýzám." Posudek byl vypracován na objednávku společnosti DBK. Ta se brání zbytečné uzávěře prostor přiléhajících k DBK, nařízené v lednu MHMP. Dalším podnětem pro zpracování posudku pak byla hrozba „snesení“ terasy před DBK, o kterém magistrát zřejmě vážně uvažuje. Terasa, dílo architektů Machoninových, je přitom integrální součástí unikátního architektonického řešení celého prostoru u DBK.
27. 04. 2018
ZISK NA AKCII UPS VZROSTL V 1. KVARTÁLU 2018 O 17 % NA 1,55 USD
26. 04. 2018
UPS DELIVERS 1Q 2018 EPS OF $1.55, UP 17%
24. 04. 2018
Praha 24. dubna 2018 – Ve více než 20 zemích Evropy včetně Německa, Švýcarska, Ruska, Francie a také v Latinské Americe učí angličtinu oblíbená dvojice českých expertů, Bob a Bobek. Umožňuje to unikátní aplikace pro mobilní telefony a tablety s názvem Mooveez. Uživatelé si v ní přirozeně a efektivně osvojují znalost angličtiny pomocí filmů. Králíci se tak zařadili k filmovým hvězdám jako je Tom Hanks a více než 60 velkofilmům, seriálům a populárně-naučným dokumentům v anglickém znění, které jsou v Mooveez k dispozici.
23. 04. 2018
Praha 23. dubna 2018 – Magistrát hlavního města Prahy, jako odvolací orgán, potvrdil rozhodnutí stavebního odboru Prahy 6, kterým byla povolena demolice vily Na Petřinách. Byl tak ukončen vleklý spor mezi majitelem vily, společností AND Vila Petřiny ve vlastnictví Jiřího Šaldy, a sousedy z přilehlého domu. Proti rozhodnutí odvolacího orgánu se již nelze odvolat. Odvolací správní orgán při rozhodování o odvolání vycházel ze skutkového stavu zjištěného stavebním úřadem ÚMČP P6, neboť o tomto stavu nebyly důvodné pochybnosti.
19. 03. 2018
Cutting Edge Deployment of Advanced Technology Vehicle & Charging Signals Shift Away from Reliance on Combustion Engine
13. 03. 2018
Praha 13. března 2018 – Terasa, která je integrální součástí historického architektonického řešení prostor u OC DBK, má být údajně bez náhrady zbourána. Z hlediska DBK je takový zásah nepřijatelný. Uzávěra prostor nařízená magistrátem v lednu bez důkladného a kvalifikovaného posouzení skutečného stavu ocelových konstrukcí už tak značně ztížila pohyb 90 tisíc lidí, kteří touto oblastí denně procházejí. Zásadním způsobem také zasáhla do ekonomických aktivit podnikatelských subjektů v bezprostředním okolí uzávěry.
12. 03. 2018
 8. 03. 2018
Praha 8. 3. 2018 – Již počtvrté se setkávají ženy z 81 společností, aby na festivalu VŠEM ŽENÁM v Kongresovém centru Praha oslavily Mezinárodní den žen. Celodenní program ve čtyřech tematických blocích nabídne inspiraci, možnost osobnostního rozvoje a podporu ženskosti více než 400 ženám. Festival podpoří také přední představitelky českého byznysu: Barbora Chuecos, generální ředitelka Mary Kay, Martina Grygar Březinová, výkonná ředitelka Zátiší, Michaela Chaloupková, členka představenstva ČEZ, Jaroslava Valová, zakladatelka a majitelka SIKO koupelny, Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva UNIQA pojišťovna a další. Témata festivalu představí více než 20 hostů z různých oborů, mezi jinými herečky Tatiana Vilhelmová a Chantal Poullain, psycholožka Laura Janáčková, kněz Zbigniew Czendlik a řada dalších.
 7. 03. 2018
Praha 7. března 2018 – Pasáž podél objektu DBK na Budějovické není v havarijním stavu. Prokazuje to zevrubný odborný statický posudek (na vyžádání na adrese m.velfl@dbkpraha.cz), který si nechalo vypracovat DBK v reakci na ničím neopodstatněné bezohledné nařízení pražského magistrátu o uzávěře průchodu pasáží u objektu. Namísto urychleného konstruktivního přístupu k řešení tristní situace v prostorách nad stanicí metra Budějovická se (ne)zodpovědní magistrátní úředníci snaží závěry statika všemi způsoby zpochybnit. Přitom sami žádný vlastní aktuální statický posudek nemají.
27. 02. 2018
Praha 27. února 2018 – Na základě důvodných pochybností o správnosti rozhodnutí magistrátu HMP o uzavření prostor v bezprostředním okolí obchodního centra DBK se akciová společnost DBK rozhodla zjistit, zda posouzení údajně havarijního stavu ocelových konstrukcí bylo provedeno řádně a odpovědně. Zpracováním aktuálního statického posudku pověřilo DBK nezávislého autorizovaného inženýra Marka Lukáše, který vycházel z výsledků podrobného odborného ultrazvukového měření korozních úbytků.
21. 02. 2018
Výkonná ředitelka spolku Lékořice z.s. Martina Adámková (uprostřed) včera převzala od country manager společnosti UPS Czech Republic Marcina Krzaka (vpravo) šek Nadace UPS na téměř 400 tisíc korun (20 tisíc dolarů). Finanční dar bude využit na vybudování relaxační zóny pro pacienty a návštěvníky Thomayerovy nemocnice. Zaměstnanci zasilatelské a přepravní společnosti UPS Czech Republic podporují spolek Lékořice také v rámci firemních dobrovolnických aktivit od roku 2008.
20. 02. 2018
Praha 20. února 2018 – Český start-up Mooveez company získal investici v řádu desítek milionů korun na další růst a mezinárodní expanzi. Novým partnerem projektu je investiční skupina RSBC, která se nyní stala minoritním podílníkem v Mooveez. Smluvní strany se dohodly, že další detaily transakce nebudou zveřejňovat.
 6. 02. 2018
UPS HLÁSÍ ZA ROK 2017 ZRYCHLENÍ RŮSTU
 5. 02. 2018
EVROPŠTÍ ZÁKAZNÍCI NAKUPUJÍ PŘES INTERNET U ZAHRANIČNÍCH MALOOBCHODNÍKŮ
 1. 02. 2018
UPS COMMITS TO PURCHASE 14 ADDITIONAL 747-8F FREIGHTERS AND ORDERS 4 NEW 767s
 1. 02. 2018
UPS REVENUE ACCELERATES IN 4Q AND PRODUCES RECORD $61 BILLION FOR 2016