Vydáno: 8.8.2022
UPS

UPS koupí Bomi Group, nadnárodního poskytovale logistiky ve zdravotnictví


Společnost UPS koupí skupinu Bomi Group, nadnárodního poskytovatele logistiky ve zdravotnictví
Akvizice rozšíří celkové globální logistické kapacity v oblasti zdravotnictví a nabídne širší škálu služeb i odbornost v Evropě a Latinské Americe


ATLANTA, 8. srpna 2022 - Společnost UPS (NYSE: UPS) dnes oznámila plán zaměřený na akvizici skupiny Bomi Group, předního mezinárodního poskytovatele logistiky ve zdravotnictví. Transakce rozšíří síť UPS Healthcare v Evropě a Latinské Americe o logistická centra s řízenou teplotou ve 14 zemích a o téměř 3 tisíce kvalifikovaných odborníků z týmu Bomi Group.

„Bomi jako přední světová logistická společnost v oblasti zdravotní péče vylepší naše portfolio služeb a urychlí náš záměr stát se jedničkou v poskytování komplexní logistiky ve zdravotnictví,“ uvedla Kate Gutmann, výkonná viceprezidentka a prezidentka pro mezinárodní přepravu, zdravotnictví a řešení pro dodavatelské řetězce. „Zaměstnanci UPS Healthcare a Bomi Group sdílejí podobné hodnoty a naše firemní kultury jsou pevně zakořeněny v neúnavném cílení na kvalitu. Spojení našich dvou týmů umožní našim zákazníkům v oblasti zdravotní péče yyvíjet a dodávat inovace, které zachraňují životy.“

Skupina Bomi Group poskytuje od roku 1985 služby s vysokou přidanou hodnotou pro odvětví Medtech a Pharma s přístupem , na míru šitým každému zákazníkovi. Je orientovaná na kvalitu, se zaměřením na sektor zdravotnictví. Během svého působení na trhu si vytvořila pevné a dlouhodobé obchodní vztahy s více než 150 nadnárodními zákazníky po celém světě.

Klíčoví představitelé skupiny Bomi Group, včetně generálního ředitele Marca Ruiniho, budou i po uzavření transakce pokračovat ve svých funkcích, aby zajistili kontinuitu služeb zákazníkům Bomi Group. Zaměstnanci skupiny Bomi Group budou hrát také zásadní roli ve sloučené organizaci.

„Během více než 35 let fungování na trhu zdravotnické logistiky vyvinul náš tým špičkové služby v oboru, navržené tak, aby splňovaly a překonávaly potřeby našich zákazníků z oblasti zdravotnické techniky a léčiv,“ uvedl Ruini. „Připojení k týmu UPS umožní rozšířit nabídku služeb a posílit integraci a výkonnost globální sítě pro naše zákazníky.“

Akvizice rozšíří globální působnost UPS Healthcare o více než 350 vozidel s řízenou teplotou a 4 miliony ft2 (391 tisíc m2) a zajistí zákazníkům rychlejší přepravní lhůty, větší flexibilitu výroby a širší nabídku, a tak i větší atraktivitu pro jejich nové zákazníky. Akvizice bude hrát klíčovou roli při dodávkách farmaceutické a biologické léčby nové generace vyžadující ve stále větší míře časově kritickou a teplotně citlivou logistiku.

„Zaměřujeme se na budování logistických kapacit a služeb v oblasti zdravotnictví, které našim zákazníkům umožňují doručovat nejnovější inovace ve zdravotnictví,“ uvedl prezident UPS Healthcare Wes Wheeler. „Jsme nadšeni, že můžeme spojit talent, odborné znalosti a schopnosti skupiny Bomi se společností UPS Healthcare. Společně budeme našim zákazníkům poskytovat bezkonkurenční řešení, která budou podpořena integrovanou a inteligentní globální logistickou sítí UPS. “

Akvizice skupiny Bomi je součástí pokračujícího rozšiřování sítě a služeb UPS Healthcare, které má uspokojit rostoucí poptávku. UPS Healthcare po zahrnutí této akvizice od roku 2020 zdvojnásobila svou globální působnost. Nedávná expanze zahrnuje nově vybudované a v dohledné době otevřené specializované moderní logistické prostory zaměřené na zdravotnictví v Německu a Austrálii a rozšířené areály v Maďarsku a Nizozemsku.

Společnost UPS Healthcare také nedávno vylepšila službu UPS Premier, která je založena na vyspělých technologiích a dokáže upřednostnit a sledovat kritické zásilky s přesností tři metry (10 stop) kdekoli v globální síti UPS. Služba UPS Premier přináší zákazníkům UPS Healthcare celosvětový přehled, kontrolu, spolehlivost a jistotu doručení zásilek v přepravě.
Tato vylepšení a nové služby umožňují splnit složité a různorodé potřeby zákazníků UPS Healthcare a pomáhají proměnit logistiku v jejich konkurenční výhodu.

Transakce, která by podle očekávání měla být uzavřena do konce roku, podléhá schválení regulačních orgánů. Hodnota a podmínky transakce nebyly zveřejněny. Finančním poradcem společnosti UPS byla společnost J.P. Morgan Securities LLC.

Další informace o inovacích a prozákaznických řešeních společnosti UPS Healthcare najdete na healthcare.ups.com a about.ups.com.

UPS
Společnost UPS (NYSE:UPS) je jedna z největších přepravních firem na světě, s příjmy ve výši 97,3 mld. USD (2021). Zákazníkům nabízí širokou škálu integrovaných logistických řešení ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Cílem společnosti je „Posouvat svět kupředu doručováním toho, na čem záleží“. S přispěním 534 tisíc zaměstnanců UPS důsledně prosazuje jednoduchou firemní strategii: Se zákazníkem na prvním místě, vedená lidmi, poháněná inovacemi. UPS se zavázala snížit svůj dopad na životní prostředí a podporovat komunity na celém světě. Společnost zaujímá také pevný a nekompromisní postoj k podpoře diverzity, rovnosti a začleňování. Více Informací naleznete na ups.com, about.ups.com a investors.ups.com.

UPS Healthcare
Společnost UPS Healthcare poskytuje svým zákazníkům po celém světě jedinečné logistické znalosti v oblasti zdravotnictví. Firma má po celém světě více než 3,35 mil. m2 (11 milionů ft2) distribučních prostor pro zdravotnickou péči v souladu se standardy správné výrobní a distribuční praxe (cGMP a GDP). Služby zahrnují řízení zásob, balení a přepravu v chladírenském řetězci, skladování a dodávku zdravotnických prostředků a zajištění logistiky pro laboratorní a klinické studie. Globální infrastruktura společnosti UPS Healthcare, její služba UPS® Premier umožňující viditelnost zásilek, technologie pro sledování a dohledání zásilky a globální systém kvality jsou dobře uzpůsobené pro splnění dnešních složitých logistických požadavků odvětví farmacie, zdravotnických prostředků a laboratorní diagnostiky. Více informací nazleznete na healthcare.ups.com.

Skupina Bomi Group
BOMI GROUP je přední italská nadnárodní společnost v oblasti integrované logistiky pro zdravotnictví. Bomi je logistickým partnerem více než 150 zákazníků po celém světě, mezi které patří také významní hráči v oblasti zdravotnických prostředků, diagnostiky in vitro, biomedicíny a farmacie. Skupina působí prostřednictvím svých dceřiných a přidružených společností ve 14 zemích světa, se zvláštním zaměřením na Evropu a Jižní Ameriku. Má přes 3 000 zaměstnanců a disponuje vlastním vozovým parkem pro každodenní dodávky do nemocnic, klinik, laboratoří, lékáren a domácím pacientům. Další informace naleznete na bomigroup.com.

    Kontakt: