Vydáno: 23.5.2002
KPNQwest/GTS

Sám sobě režisérem

    Praha/Brno 22. května 2002 – Mistrovství České republiky v automobilovém rellysprintu Rally Autotec 2002 bude v sobotu z areálu Brněnských výstav a veletrhů poprvé přenášeno po internetu a snímáno třemi kamerami současně. Uživatelé internetu se budou moci stát sami sobě tvůrci sportovního pořadu a v průběhu závodu volit pohledy podle jednotlivých kamer. Současně jim webová stránka pořadu po celou dobu závodu zpřístupní průběžné hodnocení, takže se uživatel internetu dozví neoficiální výsledky dříve než diváci na trati nebo u televize.

    „Rychlý internet osvobozuje, každý si může zvolit svůj úhel pohledu,“ prohlásil ředitel marketingu KPNQwest/GTS David Duroň. „Moderní internetové technologie tak dávají uživatelům novou interaktivní perspektivu,“ dodal David Duroň. Internetový přenos společnosti KPNQwest/GTS umožňuje technologie tzv. video-streamingu. Závod bude přenášen ve formátu Windows Media Technology, a lze ho tak sledovat prostřednictvím přehrávače Windows Media Player. Díky zařízení Polyspan 128 půjde o vysílání v reálném čase, tedy bez jakéhokoliv zpoždění.

    Společnost KPNQwest/GTS jako největší alternativní operátor hlasových služeb a poskytovatel internetových a datových služeb vznikla počátkem května provozním sloučením společností GTS Czech a KPNQwest Czechia. V Evropě nyní provozuje 25 000 kilometrů dlouhou síť optických kabelů s připojením v 60 evropských velkoměstech a 14 metropolitních sítích.

Soubory ke stažení:

Document Icon reziseri_internetu.doc