Vydáno: 27.5.2002
KPNQwest/GTS

KPNQwest/GTS: v černých číslech

    Praha 27. května 2002 – Společnost KPNQwest/GTS Czech po dokončeném provozním sloučení oznamuje, že v roce 2001 vytvořila dohromady tržby ve výši 2,3 miliardy korun a dosáhla zisku před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) ve výši 345 miliónu korun. Celkové tržby se přitom v roce 2001 oproti roku 2000 zvýšily o 42%. V letošním roce si KPNQwest/GTS hodlá upevnit pozici největšího alternativního operátora, v prvním čtvrtletí vykázala celkové tržby na úrovni 614 milionů korun a EBITDA 111 milionů korun. Nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2001 tak činí 22%.

    „Česká pobočka hospodaří zcela samostatně,“ uvedl Milan Rusnák, generální ředitel KPNQwest/GTS. „Úspěch v podnikání hodnotíme podle dvou základních kritérií: míry spokojenosti zákazníků a výše zisku. Zatím můžeme být v obou ohledech spokojeni,“ řekl Milan Rusnák. Finanční situace mateřské KPNQwest N.V. nemá žádný přímý vliv na kvalitu poskytovaných služeb ani na finanční výsledky firmy v České republice, které KPNQwest/GTS řadí mezi ekonomicky nejúspěšnější pobočky v Evropě. „Bez ohledu na to, kdo firmu vlastní, jsme na českém trhu vyvinuli zdravou konkurenceschopnou společnost,“ dodal.

    KPNQwest/GTS je v ČR největším alternativním operátorem, poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb.

Soubory ke stažení:

Document Icon Hospodareni_KPNQwestGTS.doc