Vydáno: 21.11.2022
UPS

Společnost UPS dokončila akvizici Bomi Group, poskytovatele zdravotnické logistiky

  Společnost UPS dokončila akvizici společnosti Bomi Group, mezinárodního poskytovatele logistiky ve zdravotnictví

  Akvizice urychlí rozšiřování kapacit chladírenského řetězce v Evropě a Latinské Americe

  ATLANTA, 16. listopadu 2022 - Společnost UPS (NYSE: UPS) včera oznámila dokončení v srpnu tohoto roku zveřejněné akvizice společnosti Bomi Group, předního mezinárodního poskytovatele logistiky v oblasti zdravotnictví. Díky této akvizici se segment zdravotnictví UPS Healthcare rozšíří o specializovaná logistická centra vybavená možností řízení teploty ve 14 zemích a o 3 000 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců v celé Evropě a Latinské Americe.

  Společnost bude působit pod novým názvem Bomi Group, UPS Company. Generální ředitel společnosti Bomi Group Marco Ruini získá pozici ve vedení UPS Healthcare. Zákazníci společnosti UPS Healthcare mají nyní přístup k 216 logistickým centrům ve 37 zemích a teritoriích, s celkovou plochou 1,58 mil. m2 (17 milionů ft2) distribučních prostor pro zdravotnické zboží, které splňují standardy správné výrobní a distribuční praxe (cGMP a GDP).

  "UPS Healthcare společně s Marcem Ruinim a týmem Bomi poskytne našim zákazníkům v Evropě a Latinské Americe sofistikovanější a globálně integrovaná řešení," uvedla Kate Gutmannová, výkonná viceprezidentka a prezidentka UPS International, Healthcare and Supply Chain Solutions. "Společný tým, vozový park a moderní logistická centra nám umožní rozšířit panevropskou přepravní síť v chladírenském řetězci a zajistit našim zákazníkům novou generaci logistických řešení pro zdravotnictví."

  Tým UPS Healthcare vypracoval podrobný plán přechodu, který podpoří další růst podniku a zároveň dále propojí kapacity chladírenského řetězce s hlavními evropskými a latinskoamerickými vstupními branami.

  "Jsme přesvědčeni, že odbornost, kterou akvizice Bomi Group přináší do naší sítě, umožní UPS Healthcare v Evropě a Latinské Americe představit významné nové služby a synergie," řekl Wes Wheeler, prezident UPS Healthcare . "Po zahájení našeho plánu přechodu jsme připraveni tyto synchronizované služby uvést do praxe."

  Další informace o inovacích a prozákaznických řešeních společnosti UPS Healthcare najdete na healthcare.ups.com a about.ups.com.

  UPS Healthcare
  Společnost UPS Healthcare poskytuje svým zákazníkům po celém světě jedinečné logistické znalosti v oblasti zdravotnictví. Firma má ve 37 zemích a teritoriích 1,58 mil. m2 (17 milionů ft2) distribučních prostor pro zdravotnickou péči v souladu se standardy správné výrobní a distribuční praxe (cGMP a GDP). Služby zahrnují řízení zásob, balení a přepravu v chladírenském řetězci, skladování a dodávku zdravotnických prostředků a zajištění logistiky pro laboratorní a klinické studie. Globální infrastruktura společnosti UPS Healthcare, její služba UPS® Premier umožňující viditelnost zásilek, technologie pro sledování a dohledání zásilky a globální systém kvality jsou dobře uzpůsobené pro splnění dnešních složitých logistických požadavků odvětví farmacie, zdravotnických prostředků a laboratorní diagnostiky.

  UPS
  Společnost UPS (NYSE:UPS) je jedna z největších přepravních firem na světě, s příjmy ve výši 97,3 mld. USD (2021). Zákazníkům nabízí širokou škálu integrovaných logistických řešení ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Cílem společnosti je „Posouvat svět kupředu doručováním toho, na čem záleží“. S přispěním více než 500 tisíc zaměstnanců UPS důsledně prosazuje jednoduchou firemní strategii: Se zákazníkem na prvním místě, vedená lidmi, poháněná inovacemi. UPS se zavázala snížit svůj dopad na životní prostředí a podporovat komunity na celém světě. Společnost zaujímá také pevný a nekompromisní postoj k podpoře diverzity, rovnosti a začleňování. Více Informací naleznete na ups.com, about.ups.com a investors.ups.com.

  ###

Kontakt: